Aktualności

Noc Świętych 2019

Noc Świętych 2019

31 października w naszej parafii po wieczornej Mszy Świętej miało miejsce czuwanie modlitewne - Noc Świętych. Uczestnicy czuwania podczas adoracji Najświętszego Sakramentu mogli wysłuchać rozważań na temat świętych: Jana Pawła II, Siostry Faustyny Kowalskiej i błogosławionych: Edmunda Bojanowskiego i Wincentego Kadłubka. Po zakończeniu adoracji wierni wraz z relikwiami Świętych i Błogosławionych udali się w uroczystej procesji na cmentarz parafialny, gdzie każdy mógł oddać cześć świętym poprzez ucałowanie relikwii. Dziękujemy dzieciom, młodzieży, ministrantom, oraz klerykom z naszej parafii za zaangażowanie się w przygotowaniu tak pięknej manifestacji naszej wiary w Świętych obcowanie.

Noc Świętych odbyła się w ponad 30 parafiach w Diecezji Kieleckiej, również w naszej parafii. Uroczyste czuwanie modlitewne przy relikwiach rozpoczęło się od Mszy Świętej wieczornej. W homilii ksiądz Michał Haśnik mówił, że „każdy, na mocy chrztu świętego, jest powołany do świętości”. Po mszy świętej, jak informuje strona parafii, rozpoczęło się nabożeństwo różańcowe, które poprowadził diakon Paweł Smolarczyk. Do kościoła parafianie wnosili relikwie świętych i błogosławionych. Na zakończenie procesja wyruszyła na cmentarz parafialny. - Noc Świętych to jest chrześcijańska odpowiedź na Halloween - wyjaśniał nam ksiądz Mirosław Cisowski, rzecznik kieleckiej kurii. - Przed uroczystością Wszystkich Świętych modlimy się przy relikwiach. Chodzi o to, żeby zwrócić uwagę na to, co przeżywamy w tych dniach. Nie śmiać się ze śmierci, nie kpić z niej, tylko w godny sposób ją pokazać. Nasza uwaga koncentruje się na chrześcijańskich prawdach wiary. Na świętych, którzy żyją w innej rzeczywistości z Bogiem. Cieszy to, że coraz więcej osób, zwłaszcza młodych, uczestniczy w Nocy Świętych - dodał ksiądz Mirosław Cisowski z kieleckiej Kurii Diecezjalnej.

Zapraszamy do galerii - Noc Świętych 2019

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...