Aktualności

Previous Next

Złote Gryfy

W tym roku po raz piętnasty w jędrzejowskim Centrum Kultury zostały wręczone „Złote Gryfy”. Nagroda jest przyznawana dla osób i instytucji, które w szczególny sposób zasłużyły się dla samorządowej wspólnoty powiatu jędrzejowskiego.

Nawiązująca swą symboliką do herbu powiatu jędrzejowskiego statuetka przyznawana jest w następujących dziedzinach (kategoriach) życia publicznego społeczności powiatowej:

  1. lokalny rozwój gospodarczy;
  2. działalność pożytku publicznego i integracja społeczności lokalnej;
  3. edukacja i kultura, pielęgnowanie tradycji kulturowych i historycznych;
  4. ochrona środowiska, rozwój turystycznego wykorzystania walorów powiatu;
  5. działalność samorządowa i administracja publiczna.

O tym, kto zostanie uhonorowany „Złotym Gryfem” decyduje Kapituła Honorowa. W tym roku laureatem nagrody zostało również Ognisko Wychowawcze "Caritas" w Jedrzejowie prowadzone przez Siostry Służebniczki Dębickie posługujące w parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie. Ognisko działa od września 2000 roku i przeznaczone jest dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym z rodzin ubogich materialnie i duchowo, które zagrożone są patologiami i borykają się z różnymi problemami. Placówka oferuje: wyrównywanie szans edukacyjnych, zajęcia kompensacyjne, wyrównawcze, terapeutyczne oraz rozwijające talenty i zainteresowania, a także półkolonie w okresie wakacyjnym. Zapewnia wyżywienie w postaci obiadów i kolacji, a w razie potrzeby i w miarę możliwości pomaga w zdobyciu artykułów szkolnych, odzieży i żywności. Wychowankowie korzystają z zajęć i innych form wsparcia nieodpłatnie. Placówka ściśle współpracuje z rodzicami wychowanków, szkołami, parafiami, Ośrodkiem Pomocy Społecznej, celem organizowania kompleksowego wsparcia dla rodzin.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...