Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu

29 listopada 2020 r. - I Niedziela Adwentu

 1. Kościół rozpoczyna dziś Adwent, czyli liturgiczny okres przygotowania na przyjście Jezusa Chrystusa. W pierwszej części rozważać będziemy powtórne przyjście Zbawiciela dla ostatecznego osądzenia świata. Stąd usłyszymy wezwanie do nawrócenia i poprawy życia. Wybrzmi to szczególnie w okresie rekolekcji parafialnych, które będą trwać od 13 do 14 grudnia. W drugiej części Adwentu będziemy się przygotowywać do głębokiego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.
 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii: w poniedziałek – święto Świętego Andrzeja, Apostoła; w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera; w piątek – wspomnienie świętej Barbary, dziewicy i męczennicy. Tym świętym polecimy troskę o nasze życie w tym tygodniu.
 3. Od jutra rozpoczynają się w naszej świątyni Roraty, czyli adwentowa Msza święta ku czci Najświętszej Maryi Panny, którą Bóg wybrał na Matkę Zbawiciela świata. Będziemy je odprawiać o świcie i wieczorem. Rano o godz. 6.00 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie, po czym  około godz. 6.30 rozpoczniemy Mszę świętą. Na Roraty po południu o godz. 17.00 zapraszamy tych, którzy nie będą mogli przyjść rano, młodzież i w szczególności dzieci, które każdego dnia otrzymają specjalną pamiątkę. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą lampionów. Poprzez gorliwe uczestniczenie w Roratach, będziemy prosić Pana Boga, przez orędownictwo Matki Najświętszej, o ustąpienie pandemii oraz o wiele łask dla siebie i swojej rodziny. Serdecznie zapraszamy.
 4. W poniedziałek, nasz ks. wikariusz Andrzej będzie obchodził swoje imieniny. O godz. 17.00 odprawimy w intencji drogiego Solenizanta Msza św. o  dar Bożego błogosławieństwa i wszelkie potrzebne łaski, zamówioną przez wszystkie wspólnoty działające w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ks. Andrzeja.
 5. Tradycją lat ubiegłych Caritas Polska rozprowadza w parafiach świece wigilijne. Dochód z ich sprzedaży służy WIGILIJNEMU DZIEŁU POMOCY DZIECIOM. Możemy nabyć te świece w zakrystii za symboliczną opłatę i przez to wspomóc jakieś biedne dziecko na Święta Bożego Narodzenia.
 6. W czwartek – pierwszy miesiąca –podczas Mszy świętej o godz. 17.00 i nabożeństwa po jej zakończeniu, będziemy się modlić o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego z naszej parafii.
 7. W piątek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do spowiedzi i Komunii Świętej. wynagradzającej Bogu za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź święta rozpocznie się rano o godz. 6.30. Popołudniu, zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Wtedy rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta aż do Mszy św. o godz. 17.00. W Piaskach i w Podchojnach Msza św. i spowiedź rozpocznie się około godz. 18.00.
 8. W sobotę – pierwszą miesiąca - o godz. 16.30 rozpocznie się Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Zapraszamy do wspólnego odmówienia Różańca i przyjęcia Komunii Świętej. wynagradzającej sprawiedliwości Bożej za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. 
 9. Za tydzień, w II niedzielę Adwentu, już od wielu lat w kościołach całej Polski przeprowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszymi dobrowolnymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć polskie parafie na terenach dawnego Związku Radzieckiego.
 10. Pan Organista w tym tygodniu zaniesie poświęcone opłatki mieszkańcom Kulczyzny, Ludwinowa, Łączyna Małego, Łączyna Dużego i Diamentu, ul. Kilińskiego, ul. Krzywej i ul. Rakowskiej W zakrystii mogą nabyć opłatki ci, którzy zwyczajowo odbierają je od Sióstr. Ofiary składane przy opłatkach są naszym podziękowaniem za całoroczną pracę Pana Organisty i Siostry Zakrystianki.
 11. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 12. Wszystkim Drogim Parafianom życzymy, aby rozpoczynający się dziś Adwent był czasem radosnego umocnienia wiary w Tego, na którego czekamy w tajemnicy Bożego Narodzenia.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...