Ogłoszenia parafialne

13 grudnia 2020 r. - III Niedziela Adwentu

 1. Z Bożą pomocą rozpoczęliśmy dziś Rekolekcje Adwentowe. Przez słuchanie słowa Bożego, spowiedź i Komunię świętą chcemy przygotować się do radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Jutrzejszy dzień, to czas pokuty i pojednania z Bogiem i ludźmi. W godzinach przedpołudniowych Msze św. z naukami rekolekcyjnym będą o 8.30, 10.00 i 12.00. Po południu Msze św. będą o 16.00, 17.00 i 18.00. Półgodziny przed każdą Mszą św. księża będą już służyć w konfesjonałach sakramentem Pokuty i Pojednania. Korzystając ze spowiedzi św. pozostańmy na Mszy św. i przyjmijmy Pana Jezusa w Komunii św. Zróbmy wszystko, abyśmy przez udział w Rekolekcjach Adwentowych przeżyli łaskę odnowy duchowej i dzięki temu mogli z czystym sumieniem wyciągnąć rękę z opłatkiem wigilijnym do naszych najbliższych. Ofiary, złożone na tacę podczas spowiedzi w poniedziałek, będą wyrazem naszej wdzięczności księdzu Rekolekcjoniście za jego posługę rekolekcyjną.
 2. Przygotowaliśmy folder z programem Rekolekcji Adwentowych. Zabierzmy go ze sobą do domu, aby wiedzieć dokładnie o godzinach spotkań rekolekcyjnych i możliwości spowiedzi św.
 3. We wszystkich kaplicach przyszła niedziela – 20 grudnia - będzie dniem rekolekcyjnym. Podczas Mszy św. będzie można przystąpić do spowiedzi św., aby w łasce Bożej przeżyć zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
 4. Od środy -16 grudnia - rozpoczniemy śpiew Nowenny do Dzieciątka Jezus. Aż do Świąt Bożego Narodzenia będziemy ją odprawiać rano
  o godz. 6.00 i po niej ok. 6.30 Roraty. Po południu Nowennę do Dzieciątka Jezus będziemy rozpoczynać o godz. 16.45 i po niej ok. 17.00 będą Roraty. Zachęcamy serdecznie do udziału w tym pięknym nabożeństwie.
 5. W środę o godz. 17.00 odprawimy Mszę Świętą w intencji naszych Ministrantów oraz ich Rodziców. Zapraszamy Służbę Ołtarza z najbliższymi do wspólnej modlitwy.
 6. W piątek o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. w intencji ofiarodawców
  i dobroczyńców naszej parafii. Po Mszy św. w ich intencji odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Jednocześnie serdecznie dziękujemy za złożone
  w ostatnim czasie ofiary na Kościół: pewna rodzina z ul. 11 Listopada 200 zł; pewna osoba z ul. Słowackiego 200 zł; pewna osoba z ul. Okrężnej 100zł; pewna osoba z Podchojn 100 zł; pewna osoba z ul. Sadowej 500 zł; pewna osoba z ul. Dmowskiego 100 zł; Ewelina i Damian Kaleta 50 zł; Janina Kruk 100 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 7. Pan Organista w tym tygodniu zaniesie poświęcone opłatki mieszkańcom ul. Sienkiewicza, Słowackiego, Mickiewicza, Krasińskiego, Partyzantów.
  W zakrystii mogą nabyć opłatki ci, którzy zwyczajowo odbierają je od Sióstr. Ofiary składane przy opłatkach są naszym podziękowaniem za całoroczną pracę Pana Organisty i Siostry Zakrystianki.
 8. Są jeszcze do nabycia w zakrystii świece Caritas na stół wigilijny. Składając przy zakupie ofiarę, okażemy miłosierdzie biednym dzieciom
  na Święta Bożego Narodzenia.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Serdecznie polecamy tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i „Miłujcie się”. W koszykach znajdziemy biuletyn „Dzień Pański”.
 10. Wszystkim Drogim Parafianom życzymy owocnego przeżycia Rekolekcji Adwentowych. Niech Bóg umocni naszą wiarę, odnowi nadzieję – szczególnie w trudnych sytuacjach życiowych oraz pomnoży miłość, bez której nie ma pokoju i szczęścia.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...