Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Objawienia Pańskiego

3 stycznia 2021 r. - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

  1. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. W naszym kościele Msze Święte będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę. Jest to także dzień pomocy kościołom misyjnym. Ofiara złożona na tacę będzie przeznaczona na misje. Na każdej Mszy Św. poświęcimy też kadzidło i kredę. Kadzidło spalimy na folii aluminiowej nad ogniem w naszych domach, na znak tego, aby nasze życie było miłe Bogu jak woń kadzidła. Kredą nanosimy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara, dodając cyfry Nowego Roku 2021. W ten sposób pokażemy, że i nasz dom oddał pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. Przy wyjściu z kościoła będziemy mogli zabrać ze sobą zestaw kadzidła i kredy, przygotowany dla każdej rodziny. Składane przy tym dobrowolne ofiary wesprą pracę misjonarzy z naszej diecezji. W święto Trzech Króli na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy wszystkie dzieci przebrane za postacie związane z tradycją kolędniczą. Na tę Mszę św. w uroczystym orszaku przybędą do nas Trzej Królowie, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi w naszej parafialnej szopce i spotkać się z dziećmi.
  2. Spotkania kolędowe w naszym kościele ogłosimy dopiero po 17 stycznia, mając na względzie kwarantannę narodową. W zakrystii można natomiast zgłaszać rodziny do kolędy domowej. 
  3. Serdecznie polecamy prasę katolicką: tygodnik „Niedziela” oraz miesięczniki „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i „Miłujcie się”. W koszykach znajdziemy biuletyn „Dzień Pański”.
  4. Naszym Drogim Parafianom w nadchodzącym nowym tygodniu życzymy obfitości łask Bożych.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...