Ogłoszenia parafialne

W czwartek przypada Dzień Babci, a w piątek – Dzień Dziadka

17 stycznia 2021 r. - II Niedziela Zwykła

 1. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (J15,5-9). W tym czasie będziemy prosić Pana Boga o łaskę zjednoczenia wszystkich chrześcijan w wierze
  i w dawaniu świadectwa życia Ewangelią.
 2. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii Kościoła: we wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w czwartek – wspomnienie  św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Opiece tych świętych powierzymy życie naszej parafii w tym tygodniu.
 3. W czwartek przypada Dzień Babci, a w piątek – Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych drogich babciach i dziadkach, którym tak wiele zawdzięczamy.
 4. Jutro rozpoczniemy czas kolędy w naszej parafii. Ze względu na pandemię nie możemy w tradycyjny sposób odwiedzić Waszych domów z modlitwą, błogosławieństwem i poświęceniem mieszkań. Dlatego też zapraszamy drogich Parafian do wspólnego kolędowania w naszym kościele, bądź kaplicach. Spotkania kolędowe będą od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, a sobotę o godz. 10.00 i 11.00. Wydrukowaliśmy program kolędy,
  w którym zapraszamy mieszkańców poszczególnych wiosek i ulic, konkretnego dnia o wyznaczonej godzinie, na Mszę świętą w ich intencji. Po Mszy świętej i indywidualnym błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem, każda rodzina otrzyma wydrukowaną Modlitwę Błogosławieństwa Domu. Będziemy prosić o jej odczytanie w domu rodzinnym i o poświęcenie w imieniu kapłanów mieszkania wodą, pobłogosławioną w czasie Mszy świętej. Prosimy zatem o przyniesienie wody w pojemniczkach do poświęcenia w czasie Mszy świętej.W tym tygodniu program wspólnego kolędowania jest następujący:

  Poniedziałek 18 stycznia 2021 r.
  Godz. 16.00 kościół parafialny oraz godz. 16.00 kaplica w Podchojnach
  Podchojny od Wilanowa i ul. Małogoskiej do drogi E 7

  Wtorek 19 stycznia 2021 r.
  Godz. 16.00 kościół parafialny oraz godz. 16.00 kaplica w Podchojnach
  Cegła, Podchojny od strony Cegły do drogi E7

  Środa 20 stycznia 2021r.
  Godz. 16.00 kościół parafialny oraz godz. 16.00 kaplica w Podlaszczu
  Ignacówka Dolna i Ignacówka Górna oraz Podlaszcze

  Czwartek 21 stycznia 2021 r.
  Godz. 16.00 kościół parafialny oraz godz. 16.00 kaplica w Piaskach
  Piaski Zawodzie, Kopaniny, Borki, Wolica

  Piątek 22 stycznia 2021 r.
  Godz. 16.00 kościół parafialny oraz godz. 16.00 kaplica w Piaskach
  Piaski przy trasie na Chmielnik z ul. Spacerową

  Sobota 23 stycznia 2021 r.
  Godz. 10.00 kościół parafialny
  Łączyn Duży i Łączyn Mały
  Godz. 11.00 kościół parafialny oraz godz. 11.00 Węgleniec
  Kulczyzna, Ludwinów, Węgleniec

  Przy wyjściu z kościoła prosimy o zabranie folderu z zaproszeniem i programem na czas wspólnych spotkań kolędowych. Ten program znajdziemy też na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przed kościołem.

 5. Serdecznie polecamy prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci oraz „Miłujcie się”. W koszykach znajdziemy biuletyn „Dzień Pański”.
 6. Naszym Drogim Parafianom w nadchodzącym nowym tygodniu życzymy obfitości łask Bożych.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...