Święto Ofiarowania Pańskiego

31 stycznia 2021 r. - IV Niedziela Zwykła

Drukuj
  1. We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tak jak Maryja przyniosła do świątyni jerozolimskiej Jezusa, tak my w tym dniu przyniesiemy w swoich dłoniach świece – symbol Chrystusa – jedynej Światłości Świata. Wszystkich zachęcamy do przyniesienia w tym dniu do kościoła gromnic. Te poświęcone świece zapala się w domu podczas burz, choroby, nieszczęść rodzinnych, w sytuacjach niepokoju o życie i zdrowie domowników.
   Te rodziny, które nie posiadają jeszcze gromnic, będą mogły nabyć je w zakrystii. Święto Ofiarowania Pańskiego to jednocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu będziemy modlić się za tych, którzy służą Bogu i ludziom w zakonach. W szczególny sposób polecimy opiece Bożej nasze Siostry Służebniczki Dębickie, które podczas Mszy św. o godz. 9.00 odnowią swoje śluby zakonne: posłuszeństwa, czystości i ubóstwa. Msze św. w Święto Ofiarowania Pańskiego będą o godz: 7.00, 9.00, 12.00, 16.00 (Msza święta kolędowa) i 17.00. Podczas Mszy świętych będzie zbierana taca na utrzymanie klasztorów kontemplacyjnych.
  2. W środę przypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, wstawiającego się u Pana  Boga za cierpiącymi na choroby gardła. Na każdej Mszy św. będziemy mogli przyjąć specjalne błogosławieństwo świecami za przyczyną tego świętego.
  3. W czwartek – pierwszy miesiąca – w sposób szczególny będziemy się modlić podczas Mszy św. o godz. 17.00 o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
  4. W piątek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej Bogu za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź św. rozpocznie się rano o godz. 6.30. Popołudniu, zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Wtedy rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. aż do Mszy św. kolędowej o godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Piaskach i w Podchojnach Msza św. i spowiedź rozpocznie się około godz. 18.00.
  5. W piątek w liturgii Kościoła wspominamy też św. Agatę, dziewicę i męczennicę z Katanii na Sycylii, czczoną jako patronkę chroniącą od pożarów, wypadków i innych nieszczęść. W tym dniu dokonuje się poświęcenia chleba, który jest przechowywany w domu z wiarą, że przez wstawiennictwo św. Agaty Pan Bóg będzie chronił dom od pożaru. Chleb św. Agaty jest wożony przez kierowców w samochodach na znak modlitwy o ochronę przed wypadkiem. Na każdej Mszy św. w piątek będziemy święcić chleb, który wierni będą mogli zabrać do swoich domów. 
  6. W sobotę – pierwszą miesiąca – zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16.30,  wynagradzające sprawiedliwości Bożej za grzechy przeciwko Matce Bożej. W tej intencji zachęcamy do spowiedzi i przyjęcia Komunii świętej. 
  7. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzinom, które w zeszłym tygodniu zgromadziły się na Mszach św. kolędowych. Dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. W  tym  tygodniu na Msze św. kolędowe zapraszamy rodziny z następujących ulic:

   Poniedziałek 1 lutego 2021 r. Godz. 16.00
   Ul. Głowackiego, ul. Duch - Imbora

   Wtorek 2 lutego 2021 r.  Godz. 16.00
   Ul. Jasionka, ul. Wiejska, Diament

   Środa 3 lutego 2021 r.  Godz. 16.00
   Ul. Sadowa, ul. Walerona, ul. Słoneczna, ul. Rakowska, 

   Czwartek 4 lutego 2021 r. Godz. 16.00
   Ul. Szansa, ul. Kurka – Halnego. Ul. Karczewskiego, ul. Przypkowskiego,
   ul. Prosta, ul. Krzywa

   Piątek 5 lutego 2021 r. Godz. 16.00
   Ul. Pińczowska, ul. Zielona, ul. Jeżewskiego, ul. Górki Grabowskie,
   ul. Gądzio – Kosa

   Sobota 6 lutego 2021 r.
   Godz. 10.00
   Ul. Kościelna, ul. Daszyńskiego, Pl. Kościuszki, ul. Kopernika, ul. Ogrodowa,
   ul. Małogoska, Wilanów
   Godz. 11.00
   Ul. Strażacka, ul. Św. Barbary, ul. Jana Pawła II, ul. Pola, ul. Kilińskiego,
   ul. Kielecka, ul. Brzozowa, ul. Cmentarna

   Jeżeli ktoś z parafian nie mógł być na wyznaczonej dla jego ulicy, czy miejscowości, Mszy św. kolędowej, to prosimy o przyjście w tym tygodniu, któregokolwiek dnia. Jeżeli ktoś pragnie mieć kolędę w domu, to prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii, albo w kancelarii.
  8. Dziękujemy Wicemarszałkowi Województwa Świętokrzyskiego, Panu Markowi Bogusławskiemu, oraz Staroście Jędrzejowskiemu, Panu Pawłowi Farynie, za ofiarowanie naszej parafii płynów dezynfekcyjnych.
   Dziękujemy też Burmistrzowi Jędrzejowskiemu, Panu Marcinowi Piszczkowi za pomoc służb miejskich w odśnieżaniu parkingu parafialnego.
  9. Dzisiaj, w Dniu Solidarności z Chorwacją po trzęsieniu ziemi, po zakończeniu Mszy św., przy wyjściu z kościoła, będziemy mogli złożyć do puszki naszą ofiarę dla poszkodowanych w tym nieszczęściu Chorwatów.
  10. Serdecznie polecamy prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki: „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i „Miłujmy się”.  W koszykach znajdziemy biuletyn „Dzień Pański”.
  11. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.