7 lutego 2021 r. - V Niedziela Zwykła

  1. Pragniemy poinformować, że nasz wikariusz ks. Andrzej Ligenza w ubiegły tygodniu dostał, od ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego, nominację na proboszcza parafii Drugnia w dekanacie Chmielnickim i od dzisiaj objął obowiązki w swojej parafii. Księdzu Andrzejowi gratulujemy nominacji i z serca dziękujemy za prawie czteroletnią pracę duszpasterską w naszej parafii oraz życzymy błogosławieństwa Bożego na nowej placówce i nowym stanowisku!
  2. W czwartek przypada wspomnienie NMP z Lourdes, od 29 lat obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. O godz. 16.30 odprawimy nabożeństwo różańcowe w intencji wszystkich, którym brakuje zdrowia. O godz. 17.00 ofiarujemy Mszę św. za chorych w naszej parafii.
  3. W piątek Mszę św. o godz. 17.00 odprawimy w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii. Po jej zakończeniu odśpiewamy w ich intencji Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Jednocześnie serdecznie dziękujemy za złożone w zakrystii w ostatnim czasie ofiary: pewna osoba z ul. 3 Maja – 400 zł; pewna osoba z ul. Gądzio-Kosa – 200 zł; pewna rodzina z ul. 3 Maja – 100 zł; Janina Florczyk i Aneta Smorąg – 100 zł; pewna osoba z ul. Dębowej – 110 zł; pewna rodzina z ul. Karczewskiego – 100 zł; pewna osoba z ul. Krasińskiego – 100 zł; pewna osoba z Piasków – 50; Ewelina i Damian Kaleta – 50 zł; pewna osoba z ul. Okrężnej – 100 zł; pewna osoba z Łączyna – 100 zł; pewna rodzina z ul. Piłsudskiego – 100; pewna osoba z ul. Krótkiej – 100 zł; pewna osoba z Piasków – 100 zł; pewna rodzina z Piasków – 300 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
  4. W sobotę zakończyliśmy odprawianie Mszy św. kolędowych. Wszystkim Parafianom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie z serca dziękujemy. Jeżeli jakaś rodzina chce jeszcze poprosić o kolędę we własnym domu, to prosimy o podanie adresu w zakrystii. Po umówieniu telefonicznym, odwiedzimy ten dom z kolędą.
  5. Zachęcamy serdecznie do czytania prasy religijnej. Mamy do dyspozycji tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, oraz miesięczniki: „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci oraz „Miłujcie się” dla młodzieży i rodzin. W koszykach znajdziemy biuletyn „Dzień Pański”, który możemy zabrać przy wyjściu z kościoła. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.

Drukuj   E-mail