Ogłoszenia parafialne

28 marca 2021 r. - Niedziela Palmowa

 1. Niedzielą Palmową rozpoczyna się Wielki Tydzień. Do świątyni przynieśliśmy palmy na pamiątkę uroczystego przybycia Pana Jezusa do Jerozolimy na żydowskie święto Paschy. Chcemy w ten sposób powitać naszego Zbawiciela, przychodzącego do nas w Eucharystii.
 2. Przed kościołem, dzieci z Ogniska Caritas wraz z opiekunami rozprowadzają piękne palmy i stroiki świąteczne, z których dochód wesprze utrzymanie tej ważnej dla Jędrzejowa Zachęcamy do ich nabycia.
 3. W środę przypadają imieniny s. Balbiny, naszej Zakrystianki. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla Drogiej Solenizantki.
 4. Poczynając od Wielkiego Czwartku, przez trzy dni będziemy świętować największe tajemnice naszej wiary, czyli Święte Triduum Paschalne.
  W Wielki Czwartek o godz. 9.00 w Bazylice Katedralnej księża Biskupi wraz z kapłanami z naszej diecezji będą celebrować Mszę Święta Krzyżma, podczas której księża odnowią przyrzeczenia kapłańskie. W tej Mszy św. błogosławione są także oleje: chorych i krzyżma, używane podczas sprawowania sakramentów.
  W naszym kościele o godz. 18.00 rozpocznie się Msza św. Wieczerzy Pańskiej, liturgiczne przeżycie Ostatniej Wieczerzy, w czasie której Pan Jezus ustanowił dwa sakramenty: Eucharystii i Kapłaństwa. Po jej zakończeniu rozpocznie się adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy, na pamiątkę uwięzienia Zbawiciela przed ukrzyżowaniem. Adoracja zakończy się o godz. 22.00.
  W Wielki Piątek o godz. 8.00 rozpocznie się adoracja Chrystusa tzw. Ciemną Jutrznią, czyli brewiarzową modlitwą psalmami. Od godz. 9.00 – 10.00 adorację poprowadzą Róże Różańcowe. Od 10.00 – 15.00 będziemy mogli adorować Pana Jezusa w ciszy. O godz. 15.00 czciciele Miłosierdzia Bożego poprowadzą modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. O godz. 16.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa, a po jej zakończeniu, około 17.00 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku, na którą składa się: czytanie opisu Męki Pańskiej, oddanie czci krzyżowi, Komunia św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu Pańskiego.
  Następnie rozpocznie się adoracja Pana Jezusa w grobie i będzie trwać aż do godz. 24.00. Poprowadzą ją wspólnoty z naszej parafii.
  Ofiary wiernych składane w tym dniu, przy błogosławieństwie krzyżem, będą przeznaczone na wsparcie chrześcijan w Ziemi Świętej.
  W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły, czyli moralne zobowiązanie do spożycia w ciągu dnia tylko trzech posiłków bezmięsnych, w tym jednego obfitego, do syta. Ta ilość posiłków nie obowiązuje małych dzieci i starszych osób chorych, które powinny wielokrotnie spożywać pokarm. Natomiast zakaz spożywania w Wielki Piątek mięsa dotyczy wszystkich wiernych, bez względu na wiek.
  W Wielką Sobotę o godz. 8.00 odbędzie przy Grobie Pańskim Ciemna Jutrznia, czyli brewiarzowa modlitwa psalmami.
  Poświęcenie pokarmów odbędzie się w godz. 9.00 – 12.00, co pół godziny na zewnątrz, wokół kościoła. Po poświęceniu pokarmów będzie można pomodlić się przy grobie Pana Jezusa z zachowaniem dystansu i w maseczkach ochronnych.
  Poświęcenie pokarmów w kaplicach (na zewnątrz budynków) będzie przebiegać w następującym porządku: w Piaskach i Podchojnach – godz. 10.00; w Podlaszczu i w Węgleńcu – godz. 10.30;
  Poświęcenie pokarmów na Kulczyźnie (na zewnątrz budynku) o godz. 11.00
  Liturgię Wigilii Paschalnej odprawimy w naszym kościele w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Rozpocznie ona obchody Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Na tę liturgię wielkosobotnią przynieśmy ze sobą świece.
 5. Dla Wszystkich Parafian wydrukowaliśmy specjalny folder, w którym znajdziemy informacje dotyczące Świętego Triduum Paschalnego, miedzy innymi godziny nabożeństw oraz adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie oraz godziny Mszy św. w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Prosimy o zabranie tego folderu przy wyjściu z kościoła. Jest wyłożony pomiędzy ławkami pod chórem.
 6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 rozpocznie się Msza św. rezurekcyjna. W ciągu dnia Msze św. będą o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 18.00.
 7. Przed Świętami Wielkanocnymi będzie można jeszcze skorzystać ze spowiedzi św. od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy - rano w godz. 6.30 – 7.30 i po południu w godz. 16.00 – 17.00.
 8. Zachęcamy do złożenia ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Niech to będzie nasz udział w przygotowaniu kościoła na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
 9. W nowym tygodniu życzymy wszystkim Drogim Parafianom pobożnego przeżycia Wielkiego Tygodnia i radości ze Zmartwychwstania Pana Jezusa.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...