Ogłoszenia parafialne

Poniedziałek Wielkanocny

5 kwietnia 2021 r. - Poniedziałek Wielkanocny

  1. Przez osiem dni, czyli tak zwaną Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, Kościół świętuje zwycięstwo naszego Zbawcy Jezusa Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem. W tym czasie zachęcamy do skorzystania ze Spowiedzi św. i do przyjęcia Komunii św. w czasie wielkanocnym, do czego  jesteśmy zobowiązani w sumieniu. Do sakramentu Pokuty i Pojednania możemy w najbliższym tygodniu przystąpić  rano, w godz. 6.30 – 7.30 i popołudniu, w godz. 17.30 – 18.30.
  2. Po wiosennej zmianie czasu, Msze św. popołudniowe - zarówno w dni powszednie jak i w niedzielę - są odprawiane w naszym kościele o godz. 18.00, natomiast kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku  do piątku w godz. 16.30 – 17.30, i rano od wtorku do soboty w godz. 8.00 – 9.00.
  3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w Triduum Paschalnym gromadzili się w naszej świątyni na rozważanie męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Dziękujemy za modlitwę podczas Mszy św. zamówionej w intencji kapłanów w Wielki Czwartek i dobre słowa życzeń pod naszym adresem, wyrażone przez przedstawicieli grup modlitewnych działających w naszej parafii. Wyrażamy wdzięczność za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego oraz za pomoc w jego zbudowaniu wraz z ciemnicą. W tym miejscu szczególnie dziękujemy siostrze Balbinie, naszej zakrystiance, za pracę włożoną w przyozdobienie kościoła na święta. Dziękujemy ministrantom za gorliwą służbę w tych dniach przy ołtarzu i tym którzy włączyli się w przygotowanie oprawy liturgicznej Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy panu Damianowi, naszemu organiście.
  4. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Miłosierdzia Bożego, którego wszyscy doznajemy. Sami również będziemy mogli okazać miłosierdzie wobec innych przez złożenie ofiary do puszek na potrzeby biedniejszych od nas, którym pomaga Caritas Kielecka. Tego dnia o godz. 15.00 zapraszamy na wspólne odmówienie w naszej świątyni  Godziny Miłosierdzia.
  5. Dzisiaj dkn Przemysław Majewski kończy praktykę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy mu za głoszenie słowa Bożego i wszelką inną posługę duszpasterską wobec naszej wspólnoty. W drodze do kapłaństwa życzymy wszelkich łask Bożych, a po przyjęciu w ostatnią sobotę maja święceń prezbiteratu, zapraszamy do odprawienia Mszy św. prymicyjnej.
  6. Polecamy prasę katolicką: tygodniki – „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki – „Miłujcie się” dla rodzin i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszyczkach przy wyjściu znajdziemy biuletyn „Dzień Pański’
  7. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy w tym tygodniu błogosławieństwa Bożego i trwania w wielkanocnej radości.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...