Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkanocna

11 kwietnia 2021 r. - II Niedziela Wielkanocna

 1. Święto Miłosierdzia Bożego to także święto Caritas, która wypełnia misję uczniów Chrystusa. W tej misji uczestniczą wszyscy, którzy na różne sposoby wspierają ubogich. Wzywając orędownictwa św. Siostry Faustyny, polecamy Bogu szczególnie naszą Kielecką Caritas i Ognisko Caritas w Jędrzejowie wraz z naszymi Siostrami Służebniczkami Dębickimi, pracownikami i podopiecznymi. 
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia, w którym pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”, będziemy najpierw dziękować Bogu za okazane nam miłosierdzie, ale również sami je praktykować wobec innych ludzi. Wszystkim okażmy dobroć i przebaczenie wszelkich urazów. Natomiast po tej Mszy świętej możemy złożyć naszą dobrowolną ofiarę dla biedniejszych od nas, którą przekażemy Caritas Kieleckiej, troszczącej się o takich ludzi.
 3. Dziś o godz. 15.00 będziemy wspólnie przeżywać w naszej świątyni Godzinę Miłosierdzia. Zapraszamy w tym szczególnym dniu do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Czcicielom Miłosierdzia Bożego z naszej parafii, którzy w każdy piątek tygodnia modlą się w Godzinie Miłosierdzia za naszą wspólnotę, Ojczyznę i świat cały.
 4. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej z Grupy I wraz z rodzicami (przynajmniej jeden rodzic). Podczas Eucharystii odbędzie poświęcenie pierwszokomunijnych książeczek do nabożeństwa. Prosimy, aby te książeczki rodzice zakupili dla swoich dzieci sami i przynieśli na Mszę św. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie w sprawie bezpośredniego przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.
 5.  W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej z Grupy II  wraz z rodzicami (przynajmniej jeden rodzic). Podczas Eucharystii odbędzie również poświęcenie pierwszokomunijnych książeczek do nabożeństwa. Przypominamy i prosimy, aby te książeczki rodzice zakupili dla swoich dzieci sami i przynieśli na Mszę św. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie w sprawie bezpośredniego przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.
 6. Zachęcamy do spowiedzi wielkanocnej. Każdego dnia podczas Mszy Świętej możemy przystąpić do sakramentu Pokuty i Pojednania. Msze św. w dni powszednie tygodnia są odprawiane w naszym kościele o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.
 7. Proponujemy prasę katolicką. Mamy do dyspozycji tygodniki: „Niedziela” i „Gość niedzielny”; oraz miesięczniki: „Mały Gość niedzielny” dla dzieci i „Miłujcie się” dla rodzin. Przy wyjściu z kościoła znajdziemy w koszyczkach do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 8. Wysłuchajmy teraz słowa Biskupa Kieleckiego na Niedzielę Miłosierdzia Bożego:

  Drodzy Diecezjanie!

  Od wielu lat Kościół Katolicki w II Niedzielę Wielkanocną przeżywa Święto Miłosierdzia Bożego. W Polsce przeżywamy ten dzień jako patronalne święto Caritas. W Diecezji Kieleckiej nasza diecezjalna Caritas obejmuje swoją pomocą każdego roku ponad 40 tysięcy osób starszych, niepełnosprawnych, przewlekle chorych, bezdomnych, dzieci z rodzin w trudnościach oraz dotkniętych różnymi rodzajami ubóstwa, szczególnie w czasie pandemii. 

  Wiosną każdego roku wszyscy pracujący i emeryci mają potrzebę rozliczenia rocznego podatku dochodowego. Przy tej okazji bez większego trudu można przekazać 1% podatku na dzieła Caritas. Szczegóły w tym zakresie można znaleźć na tablicy ogłoszeń lub na ulotkach w każdej parafii. 

  Zachęcam wiernych naszej diecezji do wsparcia wielkiego dzieła Kieleckiej Caritas poprzez przekazanie 1% podatku lub inne darowizny, w tym ofiary do puszki w Święto Miłosierdzia Bożego i przy innych okazjach w roku. 

  Niech wstawiennictwo św. Faustyny i św. Jana Pawła II wyprasza u Boga bogatego w miłosierdzie łaskę zdrowia i obfite Boże błogosławieństwo. 

  Wasz Biskup Jan Piotrowski.

 9. W rozpoczynającym się tygodniu, wszystkich Drogich Parafian oddajemy Miłosierdziu Bożemu, życząc ufności w Bożą moc i dobroć w każdej sytuacji życiowej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...