Ogłoszenia parafialne

25 kwietnia 2021 r. - IV Niedziela Wielkanocna

  1. Ks. dr Paweł Tambor, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, zwrócił się z prośbą o podanie Wiernym Parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie następującego ogłoszenia:
    W myśl wskazań Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje się do wiadomości, że Tomasz Jan Chowaniec diakon Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach oraz Łukasz Tadeusz Chowaniec diakon Wyższego Seminarium w Kielcach, pochodzący z tutejszej parafii, przez posługę Biskupa Ordynariusza Diecezji Kieleckiej Jana Piotrowskiego otrzymają Święcenia Prezbiteratu. Święcenia te będą miały miejsce w sobotę 29 maja 2021 r. o godz. 10.00. Kto zna nieprawidłowości i przeszkody zabraniające wyżej wymienionym przyjęcia święceń prezbiteratu, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o nich Księdza Proboszcza tutejszej wspólnoty parafialnej. Przełożeni i Wychowawcy alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach proszą Księdza Proboszcza, Kapłanów, Siostry Zakonne i Wiernych parafii o modlitwę za wspomnianych kandydatów do święceń prezbiteratu oraz o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego z tutejszej wspólnoty parafialnej. 
  2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele pod hasłem – ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY. Odpowiadając na zachętę naszych księży biskupów oraz ks. rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, będziemy prosić Ducha Świętego - podczas Mszy świętych o godz. 18.00 w tym tygodniu -  by wielu młodych ludzi z naszej parafii usłyszało Boże wezwanie do głoszenia światu  Chrystusa zmartwychwstałego w życiu kapłańskim i zakonnym.
  3. W czwartek przypada Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Przez jej  wstawiennictwo zaniesiemy do Boga modlitwę o umocnienie w wierze narodów Europy, a w niej naszej Ojczyzny.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która pozwoli nam szerzej spojrzeć na otaczający nas świat i na nas samych. Proponujemy tygodniki: „Niedziela” i „Gość niedzielny”; oraz miesięczniki: „Miłujcie się” dla rodzin i „Mały gość niedzielny” dla dzieci.
  5. Wszystkich Drogich Parafian, przez orędownictwo św. Józefa, polecamy opiece trójcy Przenajświętszej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...