Ogłoszenia parafialne

2 maja 2021r V Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. W poniedziałek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze św. 3 maja w kościele parafialnym i w kaplicach będą odprawiane w porządku niedzielnym. O godzinie 9.00 ofiarujemy Mszę św. za Ojczyznę zamówioną przez Burmistrza Jędrzejowa pana Marcina Piszczka. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla naszej Ojczyzny. W kaplicy w Węgleńcu o godz. 12.15 odprawimy Mszę św. Odpustową.
 2. We wtorek przypada wspomnienie liturgiczne św. Floriana patrona strażaków. Za druhów strażaków odprawimy nabożeństwo majowe o godz. 17:30
  i Mszę św. o godz. 18.00 Zapraszamy strażaków z naszej parafii do wspólnej modlitwy przez orędownictwo św. Floriana o Boże błogosławieństwo w ich służbie.
 3. W czwartek – pierwszy miesiąca - przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, przez orędownictwo tych świętych będziemy prosić o opiekę nad dziećmi pierwszokomunijnymi, które w tym dniu przystąpią do pierwszej w swoim życiu Spowiedzi świętej. Rozpocznie się ona o godz.16.00 i potrwa do 18.00
  Prosimy o skorzystanie w tym czasie z sakramentu Pokuty i Pojednania
  również rodziców dzieci pierwszokomunijnych, ich chrzestnych oraz rodzeństwo
  i domowników.
 4. W piątek będziemy obchodzić święto Matki Bożej Łaskawej, głównej patronki Kielc – stolicy naszej diecezji. Jednocześnie jest to pierwszy piątek miesiąca, dlatego zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17:30, a po nim na Mszę św., abyśmy mogli przyjąć Komunię św. wynagradzającą sprawiedliwości Bożej za grzechy nasze i całego świata. Zachęcamy do skorzystania w tym dniu ze spowiedzi św. Rano spowiedź będzie od 6.30 – 7.30. Po południu od. 17.00 – 18.30
 5. W piątek przypada uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej. O godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo majowe w intencji Ojczyzny i naszej diecezji.
 6. W sobotę odbędzie się w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w czterech grupach o godz.: 10.30, 12.00, 13.30 i 15.00. Prośmy Pana Boga, aby dzieci pierwszokomunijne, zachęcone przykładem swoich rodziców, chrzestnych i domowników, przez całe swoje życie karmiły się Jezusem Chrystusem obecnym w Eucharystii.
 7. W sobotę 08 maja br. przybędzie do naszej parafii obraz św. Józefa Opiekuna rodzin, tym samym w naszym dekanacie będziemy kolejną parafią w ramach peregrynacji wizerunku św. Jóżefa. Obraz przekaże nam delegacja z parafii bł. Wincentego Kadłubka podczas Mszy św. o godz. 18.00. W czasie tej Eucharystii oraz podczas Mszy św. w niedzielę oddamy pod opiekę
  św. Józefa wszystkie rodziny w naszej parafii. Małżonkowie natomiast odnowią swoje przyrzeczenia ślubne. Stąd prosimy, aby w przyszłą sobotę i niedzielę małżonkowie zechcieli przyjść razem na Mszę św.
 8. W maju - miesiącu maryjnym - zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Śpiewajmy Litanię Loretańską i pieśni maryjne na majówkach również przy krzyżach, czy figurach przydrożnych, pamiętając o zachowaniu przepisów sanitarnych.
 9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Mamy do dyspozycji dwa bardzo interesujące tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Rodzinom proponujemy miesięcznik „Miłujcie się” a dzieciom miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”
 10. Wszystkich Drogich Parafian polecamy opiece Matki Bożej i Jej Oblubieńca św. Józefa.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...