Ogłoszenia parafialne

VI NIedziela wielkanocna 09 maja 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

1. W ramach peregrynacji po Dekanacie Jędrzejowskim, przybył do naszej parafii obraz św. Józefa – Opiekuna Rodzin. Po zakończeniu Eucharystii  oddamy pod opiekę św. Józefa wszystkie rodziny w naszej parafii. Peregrynacja będzie trwać do przyszłej soboty. Od poniedziałku, każdego dnia,  program naszych modlitw przed obrazem św. Józefa będzie następujący: rano,  po Mszy św. o godz. 6.30 odprawimy Litanie do św. Józefa, a po Mszy św. o 7.00 odmówimy specjalną modlitwę obejmującą intencję całego dnia. Później kościół będzie otwarty do indywidualnej, całodziennej adoracji obrazu  w ciszy. O godz. 17.00 rozpocznie się spowiedź wielkanocna dla tych parafian, którzy jeszcze nie spełnili tego obowiązku duchowego. O 17.30 odprawimy Nabożeństwo Majowe, a po nim Mszę św. w intencji kolejnego dnia peregrynacji i dzieci pierwszokomunijnych, w ramach Białego Tygodnia. Po Mszy św. wyznaczone grupy modlitewne z naszej wspólnoty parafialnej podejmą wspólną adorację, która zakończy się Apelem Jasnogórskim. Tak będzie od poniedziałku do piątku. Na zakończenie peregrynacji w sobotę, o godz. 12.00 odprawimy Mszę św. w intencji osób starszych, chorych i samotnych z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Peregrynacja obrazu św. Józefa w naszej parafii zakończy się w sobotę Mszą św. dziękczynną za dar nawiedzenie o godz. 16.00 i obraz przewieziemy do parafii Matki Bożej Łaskawej w Jędrzejowie. Dla każdej rodziny wydrukowaliśmy program peregrynacji obrazu św. Józefa w naszej parafii. Jest on wyłożony miedzy ławkami w środku naszego kościoła. Prosimy, by go zabrać do swojego domu. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału we wspólnych spotkaniach modlitewnych, których godziny znajdziemy w wydrukowanym Programie Peregrynacji oraz na stronie internetowej naszej parafii. Zachęcamy też do indywidualnej adoracji obrazu św. Józefa w ciszy. W tym tygodniu nie żałujmy czasu na spotkanie osobiste ze św. Józefem, Patronem rodzin, Kościoła świętego, mężczyzn i dobrej śmierci. Św. Józefie, po drogach życia nas prowadź!

2. W ostatnią sobotę, w czterech grupach, przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas III. Polecamy je Opiece Trójcy Przenajświętszej z modlitwą, aby przez całe swoje życie pragnęły przyjmować Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Poszczególne grupy dzieci, ze swoimi rodzicami, będą uczestniczyć w Białym Tygodniu w dziękczynieniu za dar spotkania ze Zbawicielem w Najświętszym Sakramencie. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych złożyli ofiarę 1640 zł, z której została zakupiona kropielnica bezdotykowa za 1200 zł, a 440 zł pozostało na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

3. W najbliższy poniedziałek o godz. 16.00 odbędzie się w naszym kościele spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci z klas III, które przystąpią do Pierwszej Komunii św. 12 czerwca br. Obecność jednego z rodziców na tym spotkaniu jest konieczna.

4. W środę, przed obrazem św. Józefa odprawimy Mszę św. w intencji naszych ministrantów i ich rodzin. Serdecznie zapraszamy Służbę Ołtarza z najbliższymi na wspólną modlitwę.

5. W piątek przypada święto św. Macieja Apostoła i początek Nowenny do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W maju zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Nabożeństwo Majowe w naszym kościele przez cały miesiąc jest sprawowane codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Mamy do dyspozycji dwa tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Rodzinom proponujemy miesięcznik „Miłujcie się”, a dzieciom miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”

7. Od 4 maja zwiększyła się ilość uczestników nabożeństw w naszym kościele, według zasady jedna osoba na 15m2. Dalej obowiązują w kościele maseczki, dystans i dezynfekcja rąk.

8. Wszystkich Drogich Parafian polecamy opiece Matki Bożej i Jej Oblubieńca św. Józefa zachęcając, do skorzystania z daru peregrynacji obrazu św. Józefa
w naszej parafii, przez osobista jego adorację w ciągu tygodnia i udział
w nabożeństwach opisanych w Programie Peregrynacji.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...