Ogłoszenia parafialne

Wniebowstąpienie Pańskie - 16 maja 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. W ubiegłą sobotę zakończyła się peregrynacja obrazu św. Józefa w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w jej przygotowanie i pobożne przeżycie. Św. Józefowi zawierzyliśmy naszą wspólnotę parafialną. Prosiliśmy Boga, aby nasze rodziny, na wzór nazaretańskiego domu św. Józefa, stały się szkołami modlitwy, szukania Boga, czystości obyczajów, pracowitości, uczciwości, trzeźwości i wzajemnej życzliwości. 
 2. W przyszłą niedzielę kończy się Okres Wielkanocny w którym jesteśmy wszyscy zobowiązani do Spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Dlatego prosimy o skorzystanie z sakramentu Pokuty i Pojednania w najbliższym czasie. Możemy to uczynić codziennie rano w godz. 6.30–7.30 i popołudniu w godz. 17.30 –18.30.
 3. W przyszły piątek podczas Mszy św. o godz. 18.00 polecimy opiece Trójcy Przenajświętszej ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii. Po Eucharystii odprawimy też w ich intencji Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W ostatnim miesiącu na utrzymanie parafii złożono następujące ofiary: pewna osoba –
  150 zł; Jerzy Prucia – 100 zł; Pewna osoba z ul. Walerona – 200 zł; Pewna osoba ze Skroniowa – 100 zł; Pewna osoba z ul. 3 Maja – 100 zł; pewna osoba – 50 zł; pewna osoba z Krakowa 200 zł; pewna osoba z Łączyna – 200 zł; pewna osoba
  z ul. Sadowej 200 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać! Ofiary te są przeznaczone na generalny remont mieszkania jednego z wikariuszy. Już wykonane są wylewki, hydraulika, instalacja elektryczna i położone są nowe tynki. Pozostało jeszcze położenie posadzek, płytek w łazience i wymiana drzwi.
 4. W sobotę - w wigilię Zesłania Ducha Świętego - po Mszy Świętej
  o godz. 18:00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania
  i wszystkich chętnych parafian na modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, które będzie wołaniem o odnowienie w nas mocy Ducha Świętego.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy poświęcenie pól. Tak jak w zeszłym roku, księża przejadą przez wyznaczone miejscowości z Najświętszym Sakramentem, błogosławiąc po drodze wszystkie rodziny, domy i pola. Następnie kapłani zatrzymają się przy przygotowanych ołtarzach na modlitwę i ofiarowanie miejscowości opiece Bożej z prośbą o dobre urodzaje i zachowanie mieszkańców od wszelkich nieszczęść. Na zakończenie obrzędu poświęcenia, ksiądz pobłogosławi wszystkich zebranych i całą miejscowość Najświętszym Sakramentem.

W przyszłą niedzielę poświęcenie pól będzie przebiegać w następującym porządku:

 1. Wilanów – godz. 14.00
 2. Podchojny – godz. 14.15
 3. Ignacówki – godz. 15.00
 4. Podlaszcze – godz. 15.30
 5. Kulczyzna – godz. 16.00
 6. Zawodzie – godz. 16.30
 7. Kopaniny – godz. 17.00

W pozostałych miejscowościach poświęcenie pól odbędzie się w Boże Ciało. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę

Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w Nabożeństwie Majowym, które w naszym kościele jest codziennie o godz. 17.30 Zachęcamy też do śpiewania Majówek przy krzyżach i figurach przydrożnych.

 1. Jak w każdą niedzielę, możemy nabyć prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach przy wyjściu z kościoła leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 2. Wszystkich Drogich Parafian oddajemy opiece Trójcy Przenajświętszej
  i życzymy błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...