Ogłoszenia parafialne

Zesłanie Ducha Świętego 31 maja 2020r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

1. Dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Kościół przedłuża na dzień następny. Jutro bowiem będziemy obchodzić Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, która najdoskonalej została napełniona Duchem Świętym. W poniedziałek zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy wspartej orędownictwem Matki Bożej, o odnowienie darów Ducha Świętego w nas samych, podczas Mszy Świętych o godz. 6:30, 7:00, 9:00 i 18:00.

2. Ks. Mateusz zaprasza scholkę dziecięcą  i wszystkie dzieci chętne do śpiewania w kościele w czasie liturgii, na spotkanie w poniedziałek po Mszy św.
o godz. 18.00

3. W czwartek przypada święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego
i Wiecznego Kapłana. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za wszystkich kapłanów, a w szczególności za naszych rodaków, księży pochodzących z parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy również o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty.

4. W przyszłą sobotę, diakoni Łukasz i Tomasz Chowaniec otrzymają święcenia kapłańskie z rąk ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego w Sanktuarium
św. Józefa Opiekuna Rodzin w Kielcach o godz. 12.00. Módlmy się w ich intencji, aby dochowali Bogu wierności w całym życiu kapłańskim.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Świętej, która dla nas jest jednocześnie Uroczystością Odpustową. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych za nasze grzechy zgładzone podczas osobistej spowiedzi świętej. Zachęcamy zatem do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania. Możemy to uczynić w naszym kościele codziennie w godz. 6:30 - 7:30 oraz wieczorem w godz. 17:30 - 18:30. Odpustową Mszę Świętą o godz. 12:00 odprawią księża neoprezbiterzy Łukasz i Tomasz Chowaniec. Będzie to Msza św. Prymicyjna, czyli pierwsza Eucharystia odprawiona przez nich po święceniach
w rodzinnej parafii. Na zakończenie tej Eucharystii nasi rodacy, księża Tomasz
i Łukasz udzielą wszystkim zebranym uroczystego błogosławieństwa i wręczą pamiątkowy obrazek prymicyjny. W związku z uroczystością odpustową odprawimy Mszę św. w kaplicy cmentarnej o godz. 19.30 za zmarłych parafian, spoczywających na naszym cmentarzu.

6. Dziś rozpoczniemy poświęcenie pól. Tak jak w zeszłym roku, księża przejadą przez wyznaczone miejscowości z Najświętszym Sakramentem, błogosławiąc po drodze wszystkie rodziny, domy i pola. Następnie kapłani zatrzymają się przy przygotowanych ołtarzach na modlitwę i ofiarowanie miejscowości opiece Bożej z prośbą o dobre urodzaje i zachowanie  mieszkańców od wszelkich nieszczęść. Na zakończenie obrzędu poświęcenia, ksiądz pobłogosławi wszystkich zebranych i całą miejscowość Najświętszym Sakramentem.. Porządek tego poświęcenia będzie następujący

Wilanów – godz. 14.00;   Podchojny – godz. 14.15;  Ignacówki – godz. 15.00

Podlaszcze – godz. 15.30;  Kulczyzna – godz. 16.00;  Zawodzie – godz. 16.30;
Kopaniny – godz. 17.00

 7. W Boże Ciało – 03 czerwca br. - po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Ze względu na trwającą jeszcze epidemię ołtarze przygotujemy wokół naszego kościoła. Prosimy poszczególne grupy parafialne
o przystrojenie ołtarzy. pierwszy ołtarz, przy wschodniej stronie muru kościelnego – wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Effatha”. drugi ołtarz, przy figurze Matki Bożej – Apostolat Maryjny; trzeci ołtarz, przy figurze św. Jana Pawła II przy dzwonnicy – Koła Różańcowe; czwarty ołtarz, na parkingu przy ołtarzu polowym – wspólnota Kościoła Domowego.

8. W Boże Ciało poświęcimy pola w pozostałych miejscowościach w następującym porządku: Piaski przy trasie do Chmielnika – godz.14.00; Borki – godz. 14.30;
Węgleniec godz. 15.00; Ludwinów – godz. 15.30; Łączyn Duży – godz. 16.00;
Diament – godz. 16.30; Łączyn Mały – godz. 17.00

9. Już w ostatnim ostatnim  tygodniu maja, zapraszamy na Nabożeństwo Majowe, które w naszym kościele jest codziennie o godz. 17.30. Ofiarujmy Matce Bożej odrobinę swojego czasu, bo Ona nieustannie czuwa nad naszym życiem.

10. Jak zawsze w niedzielę, możemy nabyć prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach przy wyjściu z kościoła znajdziemy do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.

 11. W nowym tygodniu wszystkich Drogich Parafian polecamy opiece Matki Najświętszej, której imię w maju szczególnie czcimy.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...