Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy 30 maja 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Przeżywamy dziś uroczystość Trójcy Świętej, która dla naszej parafii jest Uroczystością Odpustową. Tym bardziej radosną, że dwaj nasi rodacy, bracia Tomasz i Łukasz Chowaniec otrzymali wczoraj z rąk ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego święcenia kapłańskie,

a dziś będą koncelebrować w naszym kościele Mszę św. prymicyjną o godz. 12.00. Módlmy się, aby z Bożą pomocą wiernie wypełnili powołanie kapłańskie.

2.Zgodnie z tradycją odpustową, odprawimy dzisiaj Mszę św. w intencji naszych zmarłych parafian w kaplicy cmentarnej o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy!

3. W poniedziałek przypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy św. o godz. 18.00, będziemy się modlić dar chętnej służby drugiemu człowiekowi, której przykład odnajdujemy w postawie Najświętszej Maryi Panny wobec swojej kuzynki Elżbiety.

4. Poczynając od 1 czerwca, który przypada we wtorek, przez cały miesiąc będziemy odprawiać Nabożeństwo Czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w tym nabożeństwie pozwólmy , aby Chrystus ukształtował nasze serca „…według serca swego”.

5. We wtorek o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji ks. Proboszcza z racji zbliżających się jego Imienin. Serdecznie zapraszamy Drogich Parafian do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta, którego polecamy Waszej modlitewnej pamięci.

6. W środę, w czasie Litanii do Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 17.30
i podczas Nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, oraz w czasie Mszy św. o godz. 18.00, będziemy się modlić o szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Wilanowa, Podchojn, Ignacówek, Podlaszcza, Kulczyzny, Zawodzia, i Kopanin. Serdecznie zapraszamy szczególnie mieszkańców tych miejscowości do wspólnej modlitwy!

7. W środę o godz. 18. 45 zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania na spotkanie organizacyjne. Obecność przynajmniej jednego rodzica jest obowiązkowa.

8. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Bożym Ciałem. Po Mszy Świętej o godz. 10:30 wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Ze względu na pandemię w tym roku ołtarze przygotujemy wokół naszego kościoła. Prosimy poszczególne grupy parafialne o przystrojenie ołtarzy.

*Pierwszy ołtarz – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Effatha” – przy wschodniej stronie muru kościelnego.

 * Drugi ołtarz – Apostolat Maryjny – przy figurze Matki Bożej.

 *Trzeci ołtarz – Koła Różańcowe – przy figurze św. Jana Pawła II, przy dzwonnicy.

 *Czwarty ołtarz – Wspólnota Kościoła Domowego  – przy ołtarzu polowym.

Prosimy o pomoc w zorganizowaniu procesji Bożego Ciała. Zapraszamy asystę mężczyzn do  niesienia baldachimu, chorągwi i sztandarów. Panie prosimy o zabranie figurki Matki Bożej Fatimskiej, feretronów i różańca. Młodzież prosimy o niesienie symboli eucharystycznych,
a dzieci o sypanie kwiatów – jeżeli rodzice wyrażą na to zgodę. Dzieci do  sypania kwiatów zapraszamy na próbę w poniedziałek i we wtorek o godz. 18.30. Podczas oktawy Bożego Ciała, po Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie się odbywała procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła.

W Boże Ciało poświęcimy pola w pozostałych miejscowościach w następującym porządku: Piaski przy trasie do Chmielnika – godz. 14.00; Borki – godz. 14.30;
Węgleniec godz. 15.00; Ludwinów – godz. 15.30; Łączyn Duży – godz. 16.00;
Diament – godz. 16.30;  Łączyn Mały – godz. 17.00

9. Ks. Biskup Ordynariusz prosi wszystkich diecezjan o zorganizowanie zbiórki ofiar do puszek na rzecz parafii, które prowadzą budowę kościołów. W naszej parafii w przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć do puszek po Mszach świętych dobrowolną ofiarę na ten cel.

10.W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach przy wyjściu z kościoła leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.

11. Wszystkich Drogich Parafian polecamy opiece Trójcy Najświętszej i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Otwórzmy teraz serca na dar odpustu zupełnego, czyli darowania kar za grzechy zgładzone w sakramencie Pokuty i Pojednania. Będąc w stanie łaski uświęcającej po przyjęciu Komunii Świętej, przeprośmy Boga za każdy grzech. Wzbudźmy w sobie pragnienie życia bez najmniejszego grzechu i odmówmy modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...