Ogłoszenia parafialne

X Niedziela Zwykła 6 czerwca 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Trwa Oktawa Bożego Ciała aż do najbliższego czwartku, która szczególnie zaznacza się tym, że po Mszy św. o godz. 18.00 idziemy w procesji eucharystycznej, oddając cześć i uwielbienie Jezusowi Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. We wszystkie dni Oktawy prosimy o pomoc w zorganizowaniu procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i inne prosimy o sypanie kwiatów w czasie procesji. Znajdźmy czas i przyjdźmy do naszej świątyni, aby prosić Boga
  o błogosławieństwo dla naszych rodzin.

Dziś procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 12.00

 1. W środę zapraszamy do wspólnej modlitwy ministrantów oraz ich rodziców i najbliższych. W intencji Służby Ołtarza odprawimy Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17.30 oraz Mszę św. o godz. 18.00, po której nastąpi spotkanie w salkach parafialnych. Prosimy też chłopców po Pierwszej Komunii świętej o dołączenia do grona ministrantów.
 2. W czwartek o godz. 16.00 rozpocznie się spowiedź dzieci z klas trzecich przed Pierwszą Komunia świętą oraz ich rodziców, rodziców chrzestnych, rodzeństwa, domowników, krewnych i przyjaciół.
 3. W czwartek nastąpi też uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 17.30 odprawimy Nabożeństwo Czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po nim Mszę świętą o godz. 18.00. Po jej zakończeniu weźmiemy udział w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Pod koniec tego nabożeństwa poświęcimy wianki zrobione z kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy
  i darów Bożych, służących ludziom i wszystkim stworzeniom na świecie.
 4. Bardzo prosimy przystrojenie ołtarzy na zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek następujące grupy parafialne:

 

*Pierwszy ołtarz – Katecheci i Szafarze Eucharystii– przy wschodniej stronie muru kościelnego.

 * Drugi ołtarz – Wspólnota Misyjna i Czciciele Miłosierdzia Bożego – przy figurze Matki Bożej.

 *Trzeci ołtarz – Krąg Biblijny– przy figurze św. Jana Pawła II, przy dzwonnicy.

 *Czwarty ołtarz – Młodzież pod kierunkiem ks. Przemysława – przy ołtarzu polowym na parkingu.

 1. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rozważymy w niej miłość, jaką Bóg obdarzył człowieka w Jezusie Chrystusie, a której symbolem jest serce Jezusowe. W tym dniu, biskupi zgromadzeni na zebraniu Konferencji Episkopatu uroczyście ponowią akt poświęcenia Polski Sercu Jezusa, który dokonał się 100 lat temu. Zapraszamy zatem wszystkich Drogich Parafian w piątek na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00, podczas której również nasza parafia odnowi uroczyście ten akt poświęcenia Polski sercu Jezusowemu.
 2. W sobotę, we wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, do Pierwszej Komunii świętej przystąpią ostatnie dwie grupy dzieci z klas trzecich o godz. 11.30 i 13.00.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Mamy do dyspozycji: tygodniki - „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki - „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach przy wyjściu z kościoła leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 4. Dziś w całej diecezji kieleckiej organizowane są zbiórki dobrowolnych ofiar do puszek na pomoc parafiom, które budują kościoły. Dziękując panu Bogu za naszą świątynie, przy wyjściu z Mszy świętej, wesprzyjmy darem serca te wspólnoty parafialne, które z wielkim trudem i poświęceniem starają się o wybudowanie domu Bożego.
 5. Wszystkich Drogich Parafian polecamy opiece Trójcy Najświętszej i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...