Ogłoszenia parafialne

XI Niedziela Zwykła czerwca 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Dziś przypada 13 dzień czerwca, zapraszamy zatem wszystkich parafian na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godz. 19.30. Po Mszy św. o godz. 20.00 pójdziemy w procesji fatimskiej ze świecami wokół naszego kościoła.
 2. 13 czerwca to rocznica beatyfikacji Bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek i patrona wiernych świeckich. W tym dniu wszystkie wspólnoty służebniczek rozpoczynają szczególny czas świętowania z racji przypadającej 7 sierpnia br. 150 rocznicy śmierci Bł. Edmunda Bojanowskiego. Siostry zapraszają bardzo serdecznie duszpasterzy i parafian do włączenia się w inicjatywy, które będą podejmowane w tym czasie – od 13 czerwca 2021 r. do 13 czerwca 2022 r. Jednocześnie dziękują za łączność z nimi w dziękczynieniu Bogu za dar beatyfikacji Edmunda Bojanowskiego. Siostry proszą o modlitwę o jego kanonizację i o dar nowych powołań do Zgromadzenia. Te skierowane do nas słowa podpisała s. Maksymilla Pliszka, Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
 3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego
  i godnego obchodu w naszej parafii Uroczystości Bożego Ciała i oktawy tej uroczystości. Dziękujemy Siostrom za wszelką pomoc. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”, wspólnotom działającym w naszej parafii, katechetom i szafarzom Eucharystii, którzy pomogli w przygotowaniu i przystrojeniu ołtarzy wokół naszego kościoła. Dziękujemy paniom niosącym figurę Matki Bożej Fatimskiej i obrazy, panom niosącym baldachim i chorągwie, ministrantom i całej asyście. Dziękujemy dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich rodzicom oraz wszystkim dzieciom, które szły w procesji. Serdeczne „Bóg zapłać” składamy panom, którzy, jak co roku, przywieźli brzozy do przystrojenia ołtarzy zarówno na Boże Ciało jak i na oktawę tej uroczystości. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w czasie oktawy Bożego Ciała uczestniczyli we Mszach św. i procesjach. Niech dobry Pan Bóg wszystkim wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
 4. W tym tygodniu wspominamy następujących świętych: w poniedziałek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w czwartek św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Wstawiennictwu tych świętych polecamy nasze życie w tych najbliższych dniach.
 5. W poniedziałek o godz. 16.00 rozpocznie się przygotowanie dzieci z klas czwartych do Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej, którą będziemy przeżywać w najbliższą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 15.00
 6. Również w poniedziałek, - o godz. 18.30 - rozpocznie się w naszym kościele bezpośrednie przygotowanie młodzieży do Bierzmowania, które odbędzie się 25 czerwca.
 7. W środę w czasie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 oraz podczas Nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w czasie Mszy św. będziemy się modlić o szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Piasków, Borków, Węgleńca, Ludwinowa, Łączyna Dużego i Łączyna Małego oraz Diamentu. Serdecznie zapraszamy mieszkańców tych miejscowości do wspólnej modlitwy.
 8. W czwartek o godz. 16.00 zapraszamy do spowiedzi św. dzieci z klas czwartych przed uroczystą Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy także ich rodziców, chrzestnych, oraz krewnych i przyjaciół.
 9. W piątek będziemy modlić się w intencji ofiarodawców naszej parafii. O godz. 17.30 odprawimy za nich Nabożeństwo Czerwcowe, o godz. 18.00 Mszę św., a po niej Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W ostatnim czasie na potrzeby naszej parafii wpłynęły następujące ofiary: pewna rodzina z Borków – 500 zł; pewna rodzina z ul Sadowej – 150 zł; Pewna rodzina z Łączyna - 200 zł; pewna osoba z ul. 11 Listopada – 50 zł; pewna osoba
  z Podlaszcza 100 zł; pewna osoba – 50 zł; pewna osoba z ul. Słowackiego – 100 zł; Jerzy
  i Teresa Jaroszowie – 1500 zł; Te środki przeznaczamy na remont wikariatu. Serdeczne Bóg zapłać!
 10. W sobotę w Wiślicy odbędzie się doroczne spotkanie młodych naszej diecezji kieleckiej po hasłem „OJCOWSKIE SERCE. Bądź jak św. Józef!” Zapraszamy młodych z naszej parafii na to spotkanie. Wyjazd organizuje ks. Przemysław.
 11. W niedzielę o godz. 15.00 będziemy sprawować Mszę św. w Rocznice Pierwszej Komunii świętej.
 12. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach przy wyjściu z kościoła leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański” wraz z obrazkami Serca Jezusowego.
 13. Wszystkich Drogich Parafian oddajemy Sercu Jezusowemu, które czcimy nabożeństwem przez cały czerwiec o godz. 17.30 i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...