Ogłoszenia parafialne

XIX Niedziela Zwykła 08 sierpnia 2021r.

 

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

 

 1. W sierpniu - miesiącu trzeźwości, - pamiętajmy w modlitwach o wszystkich dotkniętych wielką tragedią alkoholizmu. Dajmy również dobry przykład życia bez alkoholu. Zachęcamy do podjęcia przynajmniej do końca tego miesiąca abstynencji od picia alkoholu, by taką ofiarą wybłagać pogrążonym w nałogu alkoholowym łaskę życia w trzeźwości. Na stoliku przed amboną leży „Księga Abstynencji”. Zapiszmy w niej nasze postanowienia.
 2. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: w poniedziałek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy; we wtorek Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;  w środę wspomnienie św. Klary, dziewicy; w sobotę wspomnienie
  św. Maksymiliana Marię Kolbego, prezbitera i męczennika. Tym świętym polecamy w tym tygodniu nasze życie, prosząc ich
  o wstawiennictwo za nami u Boga.
 3. We wtorek przyjdzie do naszej parafii Piesza Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska. Ok godz. 20.00 pielgrzymi zapraszają wszystkich parafian do naszej świątyni na Apel Jasnogórski.
 4. W piątek – 13 sierpnia – zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je o godz. 19.30 modlitwą różańcową.
  O godz. 20.00 odprawimy Mszę św., po której wyruszymy z procesją fatimską – ze świecami – wokół naszego kościoła. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie ku czci Matki Bożej.
 5. W niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwana Świętem Matki Bożej Zielnej. Po każdej Mszy odbędzie się św. poświęcenie zbóż, ziół
  i kwiatów w dziękczynieniu za wszelkie dary, które wydaje dla nas ziemia z Bożej woli.
 6. Pozostajemy w duchowej łączności z Kielecką Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Przez orędownictwo Pani Jasnogórskiej polecamy Opatrzności Bożej Ks. Bpa Ordynariusza Jana Piotrowskiego, który przewodzi tej pielgrzymce oraz wszystkich jej uczestników, którzy niosą na Jasną Górę nasze intencje modlitewne. Zachęcamy do zapisania się w zakrystii na liście duchowych pielgrzymów, którzy w szczególny sposób wspierają modlitewnie pielgrzymów wędrujących na Jasną Górę. Pielgrzymi z Grupy Duchowej mogą podać przy zapisie swoje osobiste intencje, które podejmą w modlitwie pielgrzymi idący do Pani Jasnogórskiej.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu
  z kościoła mamy do dyspozycji tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się!” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach znajdziemy do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 8. Biskup Ordynariusz przysłał informację, że nasz wikariusz ks. Mateusz Parobiec zostanie posłany 17 sierpnia na inna placówkę duszpasterską. Serdecznie dziękujemy ks. Mateuszowi za trzy lata gorliwej posługi duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej. Naszą wdzięczność wypowiadamy przed Bogiem, prosząc jednocześnie, aby Jezus Najwyższy Kapłan błogosławił
  ks. Mateuszowi tam, gdzie zostanie posłany, aby służyć ludowi Bożemu.
 9. W nowym tygodniu wszystkim naszym drogim parafianom
  i miłym gościom życzymy opieki Bożej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...