Ogłoszenia parafialne

XXI Niedziela Zwykła 22 sierpnia 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W ubiegły wtorek, 17 sierpnia br., ks. Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski skierował do naszej parafii dwóch nowych wikariuszy: ks. Adama Paciucha, i ks. Damiana Liwochę. Ks. Adam, przez ostatnie 6 lat pełnił posługę duszpasterską w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Busku Zdroju. Ks. Damian, przyjął w czerwcu tego roku święcenia kapłańskie. Obu księży witamy bardzo serdecznie w naszej wspólnocie i polecamy opiece Trójcy Przenajświętszej, życząc błogosławionej posługi w naszej parafii.

 2. W najbliższych dniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: we wtorek – święto św. Bartłomieja, apostoła; w czwartek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w piątek – wspomnienie św. Moniki; w sobotę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Tym świętym zawierzamy nasze życie w tym tygodniu, prosząc o wstawiennictwo przed Bogiem.

 3. W środę zapraszamy naszych ministrantów oraz ich rodziców i krewnych na Mszę św. w ich intencji o godz. 18.00. Po zakończeniu Eucharystii odbędzie się spotkanie ministrantów i ich najbliższych z opiekunem ks. Przemysławem Pabjanem w salce parafialnej.

4. W czwartek z racji Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej przypada odpust w kaplicy w Piaskach. Zapraszamy wszystkich na uroczystą msze świętą odpustową do kaplicy na godz. 18.00.

 5. W najbliższą niedzielę, 29 sierpnia, na zakończenie Wielkiego Odpustu Wicentiańskiego, ojcowie cystersi zapraszają na uroczystą sumę odpustową o godz. 12.00. w Archiopactwie Cystersów w Jędrzejowie.

 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, oraz miesięczniki: „Miłujcie się” i „Mały Gość niedzielny” dla dzieci. W koszykach znajdziemy do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.

 7. Wszystkich naszych drogich Parafian i Gości polecamy opiece Trójcy Przenajświętszej i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...