Ogłoszenia parafialne

XXII Niedziela Zwykła 29 sierpnia 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dziś w Archiopactwie Ojców Cystersów w Jędrzejowie trwają uroczystości odpustowe. Zachęcamy do nawiedzenia sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka, by pomodlić się przy relikwiach patrona Jędrzejowa.
 2. W środę rozpoczyna się nowy rok szkolny, który pragniemy polecić opiece Bożej. Zapraszamy zatem dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników szkół na Mszę św. o godz. 8.00 w kościele parafialnym. Również w kaplicy w Podchojnach odprawimy Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego w środę o godz. 8.00.
 3. W czwartek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dar kapłaństwa i Eucharystii podczas Mszy Św. o godz. 18.00. W tym dniu będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 4. W piątek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do Spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź święta rozpocznie się rano o godz. 6.30, a popołudniu o 15.00
  w Godzinie Miłosierdzia Bożego i od 17.00 do 18.30. Na progu nowego roku szkolnego do spowiedzi zapraszamy także dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. W Piaskach
  i Podchojnach Msza Św. i spowiedź ok. godz. 19.00.
 5. W sobotę Apostolat Maryjny Cudownego Medalika zaprasza na spotkanie
  w salce parafialnej o godz. 16.00
 6. W sobotę – pierwszą miesiąca - o godz. 17.30 odprawimy Nabożeństwo Pierwszosobotnie do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, wynagradzające sprawiedliwości Bożej za grzechy przeciwko Matce Najświętszej. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 7. W przyszłą niedzielę, 5 września br. w Archiopactwie Ojców Cystersów
  w Jędrzejowie odbędą się dożynki Gminy i Powiatu. Ojcowie Cystersi wraz
  z Burmistrzem Miasta Jędrzejowa i Starostą Jędrzejowskim serdecznie zapraszają na to uroczyste dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne zbiory.
 8. Dzieci z klas I zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30, podczas której zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne.
 9. Dzieci klas III z rodzicami zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00.
 10. Nasze parafialne dożynki odbędą się za dwa tygodnie, w niedzielę
  12 września br. Podczas uroczystej, dziękczynnej Mszy św. o godz. 12.00 poświęcimy przyniesione przez parafian wieńce, owoce i warzywa.
 11. Od 1 września będziemy przyjmować intencje Mszalne na 2022 rok.
 12. W celu upamiętnienia walczących na Westerplatte żołnierzy pochodzących
  w większości z Ziemi Świętokrzyskiej, z inicjatywy Kurii Diecezjalnej w Kielcach, w dniach od 31 sierpnia do 5 września odbędzie się Rajd Rowerowy im. Westerplatczyków z Kielc do Gdańska. Wyjazd nastąpi 31 sierpnia o godz. 10.00 spod pomnika św. Jana Pawła II przy Bazylice Katedralnej w Kielcach. Będzie można odprowadzić uczestników rajdu na własnym rowerze do miejscowości Wiśniówka. Natomiast 7 września w Katedrze kieleckiej, pod przewodnictwem Biskupa Mariana Florczyka, będzie sprawowana Msza św. w intencji poległych i zmarłych w późniejszym czasie żołnierzy Ziemi Świętokrzyskiej walczących na Westerplatte.
 13. Komunikat Biskupa Ordynariusza: Drodzy Diecezjanie! Wiślickie Diecezjalne Sanktuarium Maryjne jest miejscem, skąd od 40 lat wyrusza Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tym razem pragniemy po raz czwarty pielgrzymować do Sanktuarium Uśmiechniętej Madonny Wiślickiej, aby wsłuchiwać się w Jej przesłanie: „Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie”(J 2,5). W czasie trwającej jeszcze pandemii wszyscy potrzebujemy pomocy i nadziei. Szukajmy jej wspólnie u Boga, który jest odwieczną Miłością, przez wstawiennictwo Matki Bożej. Zapraszam zatem Drogich Diecezjan do udziału w IV Diecezjalnej Pielgrzymce do Wiślicy, która rozpocznie się o godz. 9.30 w środę
  8 września br. Uroczysta suma zostanie odprawiona o godz. 12.00. Z darem modlitwy
  i pasterskiego błogosławieństwa Wasz Biskup Jan Piotrowski
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W koszykach znajdziemy do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 15. Wszystkich naszych drogich Parafian i Gości polecamy Bożej Opatrzności i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...