Ogłoszenia parafialne

XXIII Niedziela Zwykła 04 września 2021r.  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. W środę – 8 września – przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, potocznie nazywane świętem Matki Bożej Siewnej.
  W tym dniu będzie poświęcenie ziarna do tegorocznych zasiewów podczas Mszy św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.
 2. W najbliższą sobotę Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy modlitewne czuwanie przed beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zapraszamy dzieci, młodzież, ministrantów i wszystkich parafian do tej radosnej modlitwy przed wyniesieniem na ołtarze, 12 września br. w kościele Opatrzności Bożej w Warszawie, naszego wielkiego rodaka, Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej wspólnocie dożynki parafialne. Na każdej Mszy św., zarówno w kościele parafialnym jak i w kaplicach, podziękujemy Panu Bogu za chleb powszedni i wszelkie dary ziemi. Podczas uroczystej sumy o godz. 12.00 w kościele parafialnym poświęcimy wieńce, warzywa i owoce, dziękując dobremu Bogu za tegoroczne plony i poprosimy o błogosławieństwo na czas nowych zasiewów.
 4. Apel Księdza Biskupa Ordynariusza: „Od kilku tygodni jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń w Afganistanie. Wsłuchując się w głos papieża Franciszka, który wezwał wszystkich ludzi dobrej woli, by modlili się do Boga pokoju, by zamilkł szczek oręża i by można było znaleźć rozwiązania przy stole dialogu., zwracam się z apelem do duszpasterzy i wiernych kościoła o modlitwę i pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu. Apeluję, aby w każdym kościele i kaplicy prosić Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach św. zorganizować kwestę na ich rzecz”. Odpowiadając na prośbę Księdza Biskupa Ordynariusza, przyszła niedziela będzie dla nas „Dniem Solidarności
  z Afgańczykami”. Polecimy ten naród opiece Bożej, a po każdej Mszy św. będziemy mogli złożyć dar materialny, który za pośrednictwem Caritas zostanie przekazany dotkniętym wojną Afgańczykom.
 5. W przyszłą niedzielę odbędzie się też pierwsze spotkanie kandydatów do Bierzmowania. Zapraszamy zatem uczniów kl. VIII wraz z rodzicami oraz tych starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do tego sakramentu, na Mszę św. o godz. 15.00. Obecność na tym spotkaniu jest konieczna.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i specjalny dodatek ”Extra Gość Niedzielny” w całości poświęcony kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Róży Czackiej oraz miesięczniki: „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach znajdziemy do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 7. W nadchodzącym tygodniu, wszystkich naszych drogich Parafian polecamy opiece Trójcy Przenajświętszej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...