Ogłoszenia parafialne

XXIV Niedziela Zwykła 12 września 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Odpowiadając na prośbę Księdza Biskupa Ordynariusza i kierując się miłosierdziem chrześcijańskim, dziś, po zakończeniu Mszy św. przy wyjściu
  z kościoła możemy wesprzeć poszkodowanych przez wojnę Afgańczyków, składając do puszek dobrowolne ofiary, które Caritas Polska przekaże potrzebującym mieszkańcom tego kraju.
 2. W poniedziałek, 13 września zapraszamy serdecznie wszystkich parafian na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je o godz. 19.30 modlitwą różańcową, o którą prosiła Matka Boża w Fatimie. O godz. 20.00 będzie sprawowana Msza św., pod przewodnictwem ks. prof. Mirosława Kowalskiego. Po Eucharystii wyruszymy ze świecami w procesji fatimskiej wokół naszego kościoła.
 3. We wtorek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00, którą odprawimy przy stacjach w murze wokół naszego kościoła. Po Mszy św.
  o godz. 18.00 będziemy mogli oddać cześć słynącemu łaskami krzyżowi Chrystusowemu, znajdującemu się w kaplicy miłosierdzia Bożego w naszym kościele.
 4. W środę Kościół wspomina w liturgii Najświętszą Maryję Pannę Bolesną, która jest patronką Podlaszcza i Ignacówek. Stąd też w kaplicy
  w Podlaszczu będzie Msza św. o godz. 18.00 w intencji wszystkich mieszkańców tych miejscowości.
 5. W piątek będziemy się modlić w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszej parafii, za których ofiarujemy Mszę św. o godz. 18.00. Po Eucharystii odmówimy także w ich intencji Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W ostatnim czasie na potrzeby naszej parafii złożono następujące ofiary: pewna osoba z ul. Krzywej – 100 zł.; pewna rodzina z ul. Pińczowskiej – 500 zł.; pewna rodzina z Łączyna Małego 100 zł.; pewna osoba ze Skroniowa – 100 zł.; pewna osoba z ul. 11 Listopada – 100 zł.; pewna osoba – 200 zł.; pewni nowożeńcy – 250 zł,; pewna osoba z ul. Sienkiewicza – 100 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać! Ofiary te przeznaczymy na remont muru wokół kościoła.
 6. W sobotę będziemy przeżywać święto Świętego Stanisława Kostki, który jest patronem dzieci i młodzieży. Dlatego też zapraszamy naszych młodych parafian, wraz z rodzicami i nauczycielami na nabożeństwo w ich intencji
  o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się!” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach znajdziemy do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 8. Chcemy zorganizować 2 października br. (sobota) parafialną pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach i do sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy i więcej informacji w zakrystii.
 9. Wszystkich naszych drogich Parafian polecamy Bożej Opatrzności i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...