Ogłoszenia parafialne

XXV Niedziela Zwykła 19 września 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

 1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić: we wtorek święto św. Mateusza Ewangelisty; w czwartek wspomnienie św. Ojca Pio. Tych świętych prosimy o wstawiennictwo przed Bogiem i opiekę nad nami.
 2. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00, po długiej przerwie związanej z pandemią, chcemy wznowić spotkania Kręgu Biblijnego. Zapraszamy zatem do salki parafialnej wszystkich, którzy pragną pod przewodnictwem ks. Adama poznawać i rozważać Słowo Boże zawarte w Biblii, aby nim żyć w codzienności.
 3. W piątek o godz. 17.00 odbędzie się w salce parafialnej spotkanie tych wszystkich, którzy zechcą włączyć się w redagowanie gazetki parafialnej pod kierownictwem ks. Damiana. Ta gazetka, wydawana okresowo, będzie przedstawiać prawdy wiary oraz zagadnienia z życia Kościoła i naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do współpracy drogich parafian.
 4. W przyszłą sobotę o godz. 18.00 będziemy sprawować Mszę św.
  w intencji ks. Damiana z racji jego Imienin. Polecimy drogiego solenizanta opiece Trójcy Przenajświętszej, prosząc o potrzebne łaski w życiu kapłańskim. Jednocześnie opiece Bożej polecimy naszego organistę, Pana Damiana. Również z racji jego Imienin będziemy prosić dobrego Boga
  o potrzebne łaski dla szanownego solenizanta.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii Dzień Seminaryjny. Przedstawiciele Wyższego Seminarium Duchownego
  w Kielcach podzielą się z nami słowem Bożym i świadectwem swojego powołania. Wspólnie będziemy się modlić o nowe powołania z naszej wspólnoty parafialnej do kapłaństwa i życia zakonnego. Wszystkie ofiary złożone w tym dniu na tacę i związane z nabyciem pamiątek przywiezionych przez kleryków, zostaną przekazane na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Za dary serca już dziś dziękujemy!
 6. Za dwa tygodnie – 2 października br. - wyruszymy na parafialną pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem oraz do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu. Zbiórka pielgrzymów nastąpi na parkingu parafialnym o godz. 5.45, a wyjazd o godz. 6.00. Koszt pielgrzymki wynosi 70 zł. Właściwie lista uczestników jest już zamknięta. Można zapisać się na liście rezerwowej, z której skorzystamy, gdy ktoś zrezygnuje. Pielgrzymów zapisanych w liczbie 50 osób, prosimy koniecznie o wcześniejsze poinformowanie nas w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej, o rezygnacji z wyjazdu, gdy wydarzą się jakieś nieprzewidziane okoliczności.
 7. W zeszłą niedzielę zbierany był dar materialny dla ofiar wojny
  w Afganistanie. Po Mszach św. do puszek została złożona ofiara
  w wysokości 2730 zł. Bóg zapłać za ten znak miłosierdzia wobec potrzebujących naszej pomocy.
 8. Dziś w ogrodach muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie odbędzie się wystawa prac twórczych osób niepełnosprawnych
  w godzinach 14.00-18.00. Te prace będzie można zakupić, aby w ten sposób wesprzeć osoby niepełnosprawne. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni zespół wokalny ”Grześki”. Organizatorzy zaproponują też słodki poczęstunek. Wszyscy jesteśmy serdecznie zaproszeni.
 9. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 10. Wszystkich drogich parafian i miłych gości polecamy opiece Trójcy Przenajświętszej, życząc błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu.

                                              

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...