Ogłoszenia parafialne

XXVI Niedziela Zwykła 26 września 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. W najbliższych dniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: we wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
  w środę – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w czwartek – wspomnienie św. Hieronima, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
  w sobotę – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Tych wszystkich świętych prosimy w tym tygodniu o wstawiennictwo przed Bogiem i opiekę nad nami.
 2. W poniedziałek - 27 września br. - w kościele Ojców Cystersów
  w Jędrzejowie o godz. 18.00 rozpoczną się Rekolekcje Odnowy Wiary, na które serdecznie zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Effatha”. Te rekolekcje mają na celu pogłębienie wiary i otwarcie się na miłość Bożą oraz dary Ducha Świętego, co prowadzi do przeżycia jedności wspólnoty,
  w której można dzielić się swoim doświadczeniem Boga. Rekolekcje będą trwały przez 10 kolejnych poniedziałków.
 3. W środę zapraszamy serdecznie ministrantów z najbliższymi na Mszę św. w intencji Służby Ołtarza o godz. 18.00. Prosimy również uczniów
  z klas czwartych i starszych o dołączenie do grona kandydatów na ministrantów. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie służących przy ołtarzu
  i kandydatów wraz z rodzicami i ks. Przemysławem, duchowym opiekunem ministrantów.
 4. W czwartek – 30 września br. – odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika NMP o godz. 16.00 w salce parafialnej. Na to spotkanie zaproszeni są również ci, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty modlitewnej.
 5. Przypominamy, że od piątku, 1 października, następuje zmiana godziny popołudniowej Mszy św. Będzie ona odprawiana w dni powszednie, w niedziele i święta o godz. 17.00.
 6. W najbliższy piątek – pierwszy miesiąca – oddamy cześć Sercu Jezusowemu poprzez skorzystanie z sakramentu Pokuty i Pojednania oraz przyjęcie Komunii świętej. Ze spowiedzi możemy skorzystać rano w godz. 6.30-7.30 i popołudniu w godz. 16.00-17.30. W Piaskach i Podchojnach Msza Św.
  i spowiedź ok. godz. 18.00.

 

 1. W każdy piątek tygodnia w naszym kościele modlimy się koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. W tym czasie istnieje możliwość skorzystania ze Spowiedzi św.
 2. W najbliższy piątek rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Każdego dnia różaniec będziemy odmawiać o godz. 16.30. Jak pamiętamy
  z objawień fatimskich, sama Matka Boża wzywa nas do codziennego rozważania tajemnic różańcowych. Zapraszamy zatem dorosłych, młodzież i dzieci do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej.
 3. W sobotę – 2 października br. – wyrusza pielgrzymka parafialna do Zakopanego i Ludźmierza. Pielgrzymi gromadzą się na parkingu przy ołtarzu polowym o godz. 5.45. Wyjazd nastąpi o godz. 6.00
 4. Na zakończenie Jubileuszu 850-lecia kieleckiej Katedry, w matce wszystkich kościołów naszej diecezji, w Bazylice Katedralnej, nastąpią uroczystości związane z XIII Diecezjalną Pielgrzymką Róż Żywego Różańca. Program sobotnich uroczystości wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
 5. W sobotę – pierwszą miesiąca – o godz. 16.30 rozpocznie się nabożeństwo pierwszosobotnie. Zapraszamy do wspólnego odmówienia różańca i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej sprawiedliwości Bożej za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 6. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 10.30 nastąpi poświęcenie różańców dla dzieci z klas trzecich, przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej. Różańce zakupują rodzice indywidualnie.
 7. W niedzielę odbędzie się także spotkanie Rodziny Radia Maryja w salce parafialnej o godz. 15.00. S. Józefa zaprasza wszystkich bardzo serdecznie.
 8. Składamy Bóg zapłać wychowawcy kleryków ks. Prefektowi Kamilowi Banasikowi za słowo Boże i wspólną modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Dziękujemy również alumnowi z III rocznika za świadectwo swojego powołania, które głosi w kaplicach.
 9. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki: „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i „Miłujcie się” dla rodzin. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 10. W nadchodzącym nowym tygodniu, wszystkim naszym Parafianom
  i miłym gościom, życzymy obfitości łask Bożych i doświadczenia Opatrzności Bożej, przez orędownictwo Matki Bożej Różańcowej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...