Ogłoszenia parafialne

XXIX Niedziela Zwykła 27 października 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1.Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy!”. Wiele ludzi na świecie, zarówno duchownych i świeckich, czuje przynaglenie, a więc powołanie, aby głosić Ewangelię tym, którzy jej jeszcze nie znają. Nasz udział w misjach świętych to przede wszystkim ta tygodniowa modlitwa za kraje misyjne
i powołanych do nich misjonarzy. Natomiast w przyszłą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, będziemy mogli złożyć na tacę naszą jałmużnę misyjną, czyli ofiarę na misje święte.W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w poniedziałek – świętośw. Łukasza Ewangelisty; w środę – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana; w piątek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Opiece i wstawiennictwu tych świętych przed Bogiem polecamy nasze życie w tym tygodniu. W najbliższa środę – 20 października – serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami na wspólną Mszę Św. w ich intencji o godz. 17.00. Po Mszy Św. zapraszamy także na spotkanie do salki parafialnej.

2.Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, która jest wyrazem wiaryw świętych obcowanie, czyli również w możliwość pomocy zmarłym przez modlitwę za nich.
W zakrystii możemy zamawiać za naszych drogich zmarłych modlitwę wypominkową Kościoła, podając imiona zmarłych na wypominki roczne, półroczne,  kwartalne, nowennowe – do dziewięciodniowej modlitwy w kaplicy cmentarnej i jednorazowe na Uroczystość Wszystkich świętych, na takich samych zasadach jak w ubiegłych latach.

3.W niedzielę po 16 października 1978 roku odbyła się uroczysta inauguracja pontyfikatu św. Jana Pawła II. Właśnie w dzisiejszą niedzielę przypada 43 rocznica tego wydarzenia. To wspomnienie budzi w naszym sercu dumę i radość, ale przede wszystkim wdzięczność skierowaną do Boga. Świętego Jana Pawła II pamiętamy jako wzór pobożności, ale też jako człowieka pełnego radości i humoru. Naszym uśmiechem do Ojca Świętego są kremówki wadowickie, które możemy nabyć po Mszy św. Przez to wspomożemy rekolekcje wakacyjne młodzieży zaangażowanej w życie naszej parafii.

4. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Staś” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci oraz „Miłujcie się!” dla rodzin. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.

5.Jędrzejowskie Koło Diabetyków informuje, że dnia 18 października - w poniedziałek - o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie w salce przy kościele Matki Bożej Łaskawejw Jędrzejowie na temat bezpiecznego korzystania z sieci internetowej. Informacja na ten temat wywieszona jest także w gablocie przed kościołem.

6.Naszym Drogim Parafianom życzymy Bożej opieki w nowym tygodniu. Pamiętajmy, że w październiku codziennie w naszym kościele odmawiamy różaniec o godz. 16.30. Szczególnie od objawień w Fatimie wiemy, że przez Maryję jesteśmy osobiście zaproszeni do codziennego odmawiania Różańca. Wszystkich obecnych na tej Mszy świętej polecamy potężnemu wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...