XXXI Niedziela Zwykła 31  października 2021r.

Drukuj

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Dzisiejsza rocznica poświęcenia naszego kościoła to czas wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za dar świątyni, w której gromadzi się żywy Kościół Chrystusowy – wspólnota parafii Trójcy Świętej. Niech Bóg wszechmogący da życie wieczne budowniczym tej świątyni i błogosławi wszystkim, którzy obecnie dbają o jej piękno i wystrój.
 2. W dniu dzisiejszym oddajemy w ręce uczestników liturgii Mszy św. pierwszy numer gazetki pt. „Trinitas”, redagowanej przez naszych parafian i księży. Obecny numer skłoni nas do listopadowej zadumy nad sensem ludzkiego życia. Znajdziemy tam informacje o życiu religijnym Parafii Trójcy Świętej i artykuły na tematy nurtujące współczesnych ludzi. Dzieci znajdą swój ciekawy kącik. Gazetkę możemy nabyć przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarę.
 3. Dziś zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwo zwane NOCĄ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Po różańcu o 16.30 w intencji zmarłych i Mszy św. o 17.00, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie oddamy cześć tym, którzy osiągnęli zbawienie. Przynieśmy ze sobą znicze, które na koniec adoracji zapalimy od Paschału i zaniesiemy w uroczystej procesji na cmentarz, aby postawić je na grobach naszych zmarłych.
 4. W poniedziałek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W kościele parafialnym odprawimy Msze św. o godz. 7.00 i 9.00. Natomiast w kaplicy na cmentarzu o godz. 9.00 i 10.30.
  O godz. 11.30 rozpoczniemy modlitwę wypominkową na ołtarzu polowym na naszym cmentarzu grzebalnym. O godz. 12.00 na  ołtarzu polowym odprawimy Mszę św. za wszystkich zmarłych spoczywających na cmentarzu. Po tej Mszy św. zapraszamy na procesję pośród grobów, w której polecimy miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin, wypraszając dla nich życie wieczne
  w niebie. O godz. 16.00 będzie odprawiona ostatnia Msza św. w kaplicy cmentarnej za polecanych
  w wypominkach na nowennę – czyli dziewięciodniową modlitwę za ich zbawienie.
 5. Zarówno w Uroczystość Wszystkich Świętych, jak i przez cały miesiąc listopad można będzie uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu zupełnego, czyli darowania kar doczesnych za grzechy zgładzone w Sakramencie Pokuty i Pojednania, jest stan łaski uświęcającej, czyli wolność od ciężkiego grzechu, pragnienie życia bez żadnego grzechu, nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 6. We wtorek - w Dzień Zaduszny - będziemy się modlić za wszystkich wiernych zmarłych,
  w czyśćcu cierpiących. W kościele parafialnym odprawimy Msze święte o godz. 6.30, 7.00 i 12.00. Po Mszy św. o godz. 12.00 pójdziemy w procesji żałobnej wokół naszej świątyni, polecając dobremu Bogu w jednorazowej modlitwie wypominkowej naszych drogich zmarłych. Po południu o godz. 16.30 odprawimy różaniec za zmarłych i Mszę św. o godz. 17.00. Na cmentarzu grzebalnym odprawimy w kaplicy Mszę św. z nowenną za zmarłych o godz. 16.00.
 7. W najbliższych dniach, na naszym parafialnym cmentarzu przeprowadzana będzie kwesta na odnowienie historycznie i kulturowo ważnych pomników nagrobnych na tym cmentarzu. Wesprzyjmy naszym datkiem materialnym tę inicjatywę.

 

 1. W czwartek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św.
  o godz. 17.00 o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii.
 2. W piątek – pierwszy miesiąca – przystąpmy do spowiedzi św. i Komunii św. wynagradzającej sprawiedliwości Bożej za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu Pokuty i Pojednania możemy skorzystać rano w godz. 6.30 – 7.30, oraz popołudniu w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 oraz 16.00 – 17.30. W kaplicach w Piaskach i Podchojnach Spowiedź i Msza św. ok godz. 18.00.
 3. W sobotę – pierwszą miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 16.30. Z tym nabożeństwem pięciu pierwszych sobót miesiąca związana jest obietnica Pana Jezusa uzyskania przez uczestników wielu łask Bożych.
 4. W sobotę odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika w salce parafialnej o godz. 15.00. Wspólnota serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcą dołączyć do jej grona.
 5. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja o godz. 15.00 w salce parafialnej. Zaproszeni są wszyscy, którzy chcieliby dołączyć do tej modlitewnej wspólnoty.
 6. Również w przyszłą niedzielę, w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Św. zapraszamy dzieci z klas III wraz z Rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00.
 7. Porządkujemy groby, stawiamy na nich kwiaty i znicze, ale pamiętajmy przede wszystkim
  o modlitwie za naszych drogich zmarłych. W tych dniach szczególnie, ale także przez cały rok, Kościół modli się za nich w wypominkach. Wypominki możemy zamawiać przed i po Mszach świętych w zakrystii oraz na cmentarzu w Niedzielę, w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz
  w Dzień Zaduszny. Pamiętajmy, że modlitwa wypominkowa jest wyrazem miłości do naszych bliskich zmarłych i chrześcijańską troską o ich wieczne zbawienie.
 8. W trosce o bezpieczeństwo jędrzejowska Policja apeluje szczególnie o noszenie kamizelek lub innych elementów odblaskowych na ubiorach w tych dniach listopadowych, gdy wzmożony jest ruch samochodów i pieszych.
 9. Zachęcamy też do skorzystania również z prasy katolickiej, która podejmuje temat sensu życia i śmierci, jednocześnie pokazując nadzieję zmartwychwstania. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła możemy nabyć tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Staś”
  i  „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 10. Na koniec pragniemy przypomnieć, że cmentarz grzebalny jest miejscem poświęconym
  i ofiarowanym Panu Bogu. Dla nas szczególnie ważnym, bo tam leżą nasi bliscy zmarli. Prosimy zatem o szacunek i odpowiednie zachowanie się na tym miejscu. Na cmentarzu prosimy o postawę modlitwy, wyciszenia i zamyślenia się nad sensem życia.
 11. Wszystkich naszych Drogich Parafian i Miłych Gości polecamy Opatrzności Bożej i życzymy pogłębionego wiarą przeżycia tych dni, w których staniemy przy grobach naszych bliskich.