XXXII Niedziela Zwykła 7 listopada 2021r.

Drukuj

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W listopadzie Kościół zachęca nas do tradycyjnej modlitwy wypominkowej za naszych drogich zmarłych. Imiona zmarłych do tej modlitwy możemy ciągle zgłaszać w zakrystii. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne, będą czytane
w niedzielę przed Mszą świętą o godzinie 9:00, 10.30 i 12:00. W kaplicach, wypominkami za zmarłych modlimy się po Mszach świętych.

2. We wtorek przypada rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o papieżu Franciszku, wypraszając mu u Boga potrzebne łaski do przewodzenia wspólnocie Kościoła.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać; w środę - wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w czwartek - wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; w piątek - wspomnienie św. Jozafata, biskupa
i męczennika; w sobotę - wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Opiece tych świętych polecamy nasze życie w tym tygodniu.

4. W środę zapraszamy ministrantów i ich rodziców na Mszę św. o godz. 17.00
w intencji Służby Ołtarza. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie w salce parafialnej.

5. W czwartek - 11 listopada - przypada 103 rocznica odzyskania niepodległości.
W tym dniu podziękujemy Panu Bogu za dar wolnej Ojczyzny, oraz pomodlimy się o życie wieczne dla naszych bohaterów, którzy zginęli w walce o niepodległość Polski. Uroczysta Msza święta w intencji o pomyślny rozwój Ojczyzny zostanie odprawiona o godzinie 9:00. Zamówił ją starosta Powiatu Jędrzejowskiego pan Paweł Faryna. Na znak naszej miłości do Ojczyzny postarajmy się wywiesić flagi biało-czerwone na naszych domach.

6. W sobotę - 13 listopada – przypada dzień modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Portugalii. Tego dnia zapraszamy o godz. 18:00 do salki parafialnej na pierwsze spotkanie grupy młodzieżowej: chętnych kandydatów do bierzmowania, uczniów szkół średnich, młodzież studiującą i pracującą. Zaproszenie kierujemy do każdego, kto chciałby zgłębiać swoją wiarę poprzez modlitwę, śpiew, rozmowę, zabawę czy posługę drugiemu człowiekowi.

7. W przyszłą niedzielę, w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania, zapraszamy młodzież z kl. VIII wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00.

 Zachęcamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych o godz. 10:30. W zakrystii dzieci mogą otrzymać książeczkę do zbierania naklejek z każdej niedzieli.

9.W kampanii przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowało bezpłatną pomoc psychologa
i adwokata. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie z ogłoszeniami przed kościołem.

10. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” i „Staś” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.

11. Szczególnie polecamy naszą gazetkę parafialną „Trinitas”. Znajdziemy tam informacje o życiu naszej parafii i artykuły na aktualne tematy, które nas wszystkich nurtują. Dzieci znajdą ciekawy kącik z zabawą konkursową. Gazetkę możemy nabyć przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarę, którą przeznaczymy na wydrukowanie następnego numeru.

12. Wszystkim uczestnikom tej Eucharystii i całej Parafii Trójcy Świętej,
niech Pan Bóg błogosławi, darzy dobrym zdrowiem i potrzebnymi łaskami w nowym tygodniu.