XXXIII Niedziela Zwykła 14 listopada 2021r.

Drukuj

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Przeżywamy dziś XIII Dzień Solidarności
z Kościołem Prześladowanym pod hasłem SOLIDARNI Z LIBANEM. W tym kraju jest 70% bezrobocie. W obozach przebywa 2,5 mln uchodźców z Syrii, Palestyny i Iraku. Po tragicznym wybuchu w porcie tysiące rodzin jest bezdomnych. Możemy tym ludziom pomóc wysyłając SMSa
o treści RATUJE na numer podany na ulotkach rozłożonych miedzy ławkami. Ten numer jest wywieszony na plakacie w gablocie przed kościołem oraz zamieszczony na internetowej stronie naszej parafii.

 1. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Patrona Ogniska Wychowawczego Caritas – bł. Edmunda Bojanowskiego. Siostry Służebniczki serdecznie zapraszają wszystkich parafian naw uroczystą Mszę św. o godz. 14.30 i prezentację artystyczną
  o bł. Edmundzie.
 2. Przypominamy, że w każdy wtorek w salce obok dzwonnicy, wspólnota – Rodzina Edmundowa - wydaje rzeczy używane dla potrzebujących takiej pomocy w godz. 18.00 – 19.00. W tym czasie można również oddać w tym miejscu rzeczy używane, ale nie zniszczone, w darze dla innych.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w środę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej; w czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; w piątek – bł. Salomei, zakonnicy; w sobotę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera Tych świętych i błogosławionych prosimy
  o opiekę nad nami w tym tygodniu.
 4. W piątek o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza św. i odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii. W ostatnim czasie wpłacono następujące ofiary: pewna osoba z ul. 11 Listopada – 100 zł; pewna rodzina z ul. Konopnickiej – 200 zł; pewna osoba ze Skroniowa – 200 zł; pewna rodzina  - 200 zł; pewna osoba z ul. Okrężnej – 100 zł; pewna rodzina
  z ul. Jasionka – 200 zł; pewna osoba z ul. Dygasińskiego – 100 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za dar serca. W tym czasie ofiary przeznaczamy na ogrzanie kościoła. Ostatnio zakupiliśmy 1600 litrów oleju opałowego za sumę 5900 zł.
 5. Składamy serdeczne podziękowanie pewnej osobie, która zakupiła dla naszej wspólnoty parafialnej świecznik z elektrycznymi świecami modlitewnymi, ustawiony przy ołtarzu
  z obrazem miłosiernego Jezusa. Ludzie zapalają święcę, aby podziękować Panu Bogu za otrzymane łaski, bądź poprosić o Bożą pomoc w trudnej sytuacji. Gdy widzimy te zapalone świece, dołączmy naszą modlitwę. Ofiarodawczyni składam serdeczne Bóg zapłać!
 6. W sobotę będziemy obchodzić Jubileusz 25–lecia istnienia w naszej parafii Wspólnoty Misyjnej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Członkowie tej wspólnoty zapraszają na uroczystą Mszę św. o godz. 17.00 - dziękczynną za srebrny jubileusz posługi w naszej parafii i z prośbą o zdrowie o Boże błogosławieństwo dla tworzących tę wspólnotę modlitewną oraz o życie wieczne dla tych, którzy już odeszli do Boga.
 7. W przyszłą niedzielę ss. Służebniczki posługujące w naszej parafii oraz zaproszone przez s. Przełożoną Wirginię siostry z innych wspólnot,  podzielą się z nami słowem o swoim założycielu, bł. Edmundzie Bojanowskim z racji 150 rocz. istnienia zakonu, w którym realizują swoje powołanie. Siostry od wielu lat prowadzą w naszej parafii Ognisko Wychowawcze Caritas, w którym opiekują się prawie stu dziećmi
  z naszego miasta i okolic. W darze jubileuszowym zechciejmy wesprzeć dzieci
  z Ogniska Caritas naszą ofiarą do puszki po Mszach świętych, właśnie w przyszłą niedzielę.
 8. W tym tygodniu pan organista Damian rozpocznie roznoszenie poświęconych opłatków. Zaniesie je w najbliższych dniach mieszkańcom Piasków, Borków, Kopanin, ul. Jasionka i ul. Wiejskiej. Ofiary składane przy opłatkach są naszym podziękowaniem za całoroczną pracę pana organisty.
 9. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny”
  i „Staś” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”. Zachęcamy też do nabycia naszej gazetki parafialnej „TRINITAS” za dobrowolną ofiarę na wydrukowanie kolejnego numeru.
 10. Wszystkich naszych drogich parafian polecamy Bożej Opatrzności w nowym tygodniu. Niech Pan Bóg błogosławi, darzy dobrym zdrowiem i potrzebnymi łaskami.