Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu 28 XI 2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Kościół rozpoczyna dziś Adwent, czyli liturgiczny okres przygotowania na przyjście Jezusa Chrystusa. W pierwszej części rozważać będziemy powtórne przyjście Zbawiciela dla ostatecznego osądzenia świata. Stąd wielokrotnie usłyszymy wezwanie do nawrócenia i poprawy życia. Wybrzmi to szczególnie w okresie rekolekcji parafialnych, które będą trwać w naszej parafii od 12 - 14 grudnia. W drugiej części Adwentu będziemy się przygotowywać do głębokiego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.
 2. W poniedziałek 29 listopada przypada siódma rocznica ingresu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Z tej racji tego dnia będzie sprawowana Msza św. w intencji Księdza Biskupa Jana o godz. 18.00 w Katedrze. Wszyscy jesteśmy zaproszeni na tę Eucharystię a jeśli nie będziemy mogli wziąć w niej udziału, pamiętajmy w osobistych modlitwach o Dostojnym Solenizancie.
 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii: we wtorek – święto św. Andrzeja, Apostoła; Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o ks. bp. Andrzeju Kalecie. W jego intencji odprawimy mszę św. o godz. 17.00 w naszym kościele; w piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana;
  w sobotę – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Tych świętych prosimy
  o opiekę nad nami w tym rozpoczynającym się tygodniu.
 4. Od jutra rozpoczynają się w naszej świątyni Roraty, czyli adwentowa Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, którą Bóg wybrał na Matkę Zbawiciela świata. Będziemy je odprawiać przez cztery tygodnie adwentu od poniedziałku do piątku o godz. 17.00,
  a w soboty rano o godz. 7.00. Zapraszamy wszystkich parafian, w tym młodzież
  i w szczególności dzieci, które każdego dnia otrzymają specjalną pamiątkę. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą lampionów, bowiem Msza św. roratnia rozpoczyna się w ciemności. Poprzez gorliwe uczestniczenie w Roratach, będziemy prosić Pana Boga, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, o ustąpienie pandemii oraz o wiele łask dla siebie i swojej rodziny. Serdecznie zapraszamy!
 5. Tradycją lat ubiegłych, Caritas rozprowadza w parafiach świece wigilijne. Dochód
  z ich sprzedaży służy WIGILIJNEMU DZIEŁU POMOCY DZIECIOM. Możemy nabyć te świece w zakrystii i przez to wspomóc jakieś biedne dziecko na święta Bożego Narodzenia.
 6. W czwartek – pierwszy miesiąca –podczas Mszy św. o godz. 17.00 i nabożeństwa po jej zakończeniu, będziemy się modlić o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii. W tym dniu zapraszamy Grono Przyjaciół Seminarium na spotkanie modlitewne o godz. 15.30 w salce parafialnej.
 7. W piątek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do spowiedzi i Komunii
  św. wynagradzającej Bogu za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź św. rozpocznie się rano o godz. 6.30 i będzie trwać do 7.30. Popołudniu, zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Wtedy rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź św. aż do Mszy św. o godz. 17.00.
  W Piaskach i w Podchojnach Msza św. i Spowiedź św. rozpocznie się około godz. 18.00.

 

 1. W sobotę – pierwszą miesiąca - o godz. 16.30 rozpocznie się Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Zapraszamy do wspólnego odmówienia Różańca i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej sprawiedliwości Bożej za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Wspólnota Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika zaprasza na spotkanie modlitewne w sobotę o godz. 15.00 w salce parafialnej.
 2. Za tydzień, w II niedzielę Adwentu już od wielu lat w kościołach całej Polski przeprowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszymi dobrowolnymi ofiarami – jałmużną adwentową - będziemy mogli wesprzeć polskie parafie na Litwie, Białorusi, Ukrainie, na Syberii, w Kazachstanie i na innych terenach dawnego Związku Radzieckiego.
 3. W najbliższą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie medalików dla uczniów klas III, przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Medaliki kupują swoim dzieciom rodzice.
 4. W przyszłą niedzielę Rodzina Radia Maryja zaprasza na spotkanie modlitewne o godz. 15.00 w salce parafialnej.
 5. Pan Organista w tym tygodniu zaniesie poświęcone opłatki mieszkańcom Kulczyzny, Ludwinowa, Łączyna Małego, Łączyna Dużego i Diamentu, ul. Kilińskiego, ul. Krzywej
  i ul. Rakowskiej, Górki Grabowskie. W zakrystii mogą nabyć opłatki ci, którzy zwyczajowo odbierają je od Sióstr. Ofiary składane przy opłatkach są naszym podziękowaniem za całoroczną pracę Pana Organisty i Siostry Zakrystianki.
 6. W tym roku świętujemy 750 rocz. powstania naszego miasta. Instytut Kultury Ireneusza Ślusarczyka postanowił uczcić ten okrągły jubileusz wydaniem niezwykłego albumu muzycznego pt. Oratorium Jędrzejowskie – historyja grodu Jędrzejowa w pieśniach, ku pamięci dawnych dziejów i na pożytek pokoleń przyszłych spisana”. O tej inicjatywie mówią foldery, które znajdziemy w przedsionku naszego kościoła. Dzięki nim możemy też włączyć się w realizację tego albumu muzycznego o wiekowej historii Jędrzejowa.
 7. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela”
  i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” dla rodzin oraz „Mały Gość Niedzielny” i „Staś” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 8. Wszystkim Drogim Parafianom życzymy, aby rozpoczynający się dziś Adwent był czasem radosnego umocnienia wiary w Tego, na którego czekamy w tajemnicy Bożego Narodzenia.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...