Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu 05 XII 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dziś w całej Polsce po Mszach świętych zbierane są dobrowolne ofiary na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Również i my możemy pomóc naszym braciom i siostrom, żyjącym na wschód od polskiej granicy, składając do puszek nasz dar serca. Za wszystkie ofiary niech Bóg wynagrodzi.
 2. W poniedziałek 6 grudnia, po Mszy św. o godz. 17.00, spodziewamy się przybycia do naszego kościoła św. Mikołaja. Rodzice, bądź dziadkowie, przez których dzieci zamawiały prezenty u św. Mikołaja, proszeni są o przyjście w poniedziałek przed Mszą św. do zakrystii.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Ambrożego, biskupa
  i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy. Podczas Mszy świętej o godz. 17.00, przez jego orędownictwo, polecimy pszczelarzy z naszej parafii.
 4. W środę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 6.30 za Siostry Służebniczki Dębickie 7.00, 12.00 lub 17.00. Msza św. o godz. 12.00 będzie sprawowana w Godzinie Łaski dla świata. W jednym z objawień Maryja obiecała, że modlącym się w tej Godzinie ześle niezliczone łaski dla ciała i duszy. „Będą liczne nawrócenia. Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeśli dobrzy ludzie będą modlić się za grzesznych braci”. Tego dnia przypadają także imieniny s. Przełożonej Wirginii. W naszych modlitwach polecajmy dobremu Bogu czcigodną Solenizantkę. O godz. 17.00 zapraszamy na Mszę Św. w intencji s. Wirginii.
 5. Zachęcamy do udziału w Roratach. Tę Mszę św. ku czci Matki Bożej sprawujemy przez cały Adwent od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w soboty o 7.00. Znajdźmy czas dla Matki Bożej. Niech to będzie nasz dobry uczynek adwentowy.
 6. W najbliższą sobotę rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które będą trwać do wtorku - 14 grudnia - włącznie. Poprowadzi je ks. prof. Andrzej Tomko
  z Wrocławia. Dla każdej rodziny przygotowaliśmy specjalny folder z programem rekolekcji. Znajdziemy go miedzy ławkami pod chórem i w przedsionku kościoła.
 7. W przyszłą niedzielę rekolekcyjną zapraszamy na godz. 15.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej z kl. III wraz z rodzicami.
 8. O godz. 16.15 w najbliższą niedzielę będzie spotkanie kandydatów do Bierzmowania i Msza św. z nauką rekolekcyjną.
 9. W czasie Rekolekcji Adwentowych, 13 grudnia w poniedziałek - w godz. 14.00 – 16.00 - chcemy odwiedzić z posługą sakramentalną tych chorych, którzy ze względu na stan zdrowia nie będą mogli przyjechać do kościoła, a pragną wyspowiadać się, przyjąć Komunię św. i sakrament Namaszczenia Chorych w swoim domu. Bardzo prosimy rodziny opiekujące się chorymi o podanie w zakrystii ich adresu zamieszkania.
 10. Siostra Przełożona Wirginia składa serdeczne podziękowanie za dar serca złożony na Ognisko Wychowawcze Caritas w zeszłym tygodniu w wysokości 2885 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi ofiarodawcom!
 11. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie podaje terminy dyżurów psychologa i adwokata w ramach kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet. Te informacje znajdziemy na plakatach w gablocie przed kościołem.
 12. W zakrystii są przygotowane świąteczne świece Caritas na stół wigilijny. Zakupując taką świecę pomagamy najuboższym dzieciom godnie przeżyć święta Bożego Narodzenia. Potraktujmy to jako zaproszenie do stołu wigilijnego niespodziewanego gościa, który może zapukać podczas Wigilii do naszego domu. Postawmy świecę Caritas na wolnym miejscu na stole wigilijnym.
 13. Pan Organista w tym tygodniu zaniesie poświęcone opłatki mieszkańcom ul. Pińczowskiej, Zielonej, Jeżewskiego, Sadowej, Słonecznej, Walerona, Głowackiego, Wiosennej, Murawiec, Kopernika, Żeromskiego i Konopnickiej. W zakrystii mogą nabyć opłatki ci, którzy zwyczajowo odbierają je od Sióstr. Ofiary składane przy opłatkach są naszym podziękowaniem za całoroczną pracę Pana Organisty i Siostry Zakrystianki.
 14. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela”
  i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” dla rodzin oraz „Mały Gość Niedzielny” i „Staś” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”. Mamy też do dyspozycji nasze czasopismo parafialne „Trinitas”.
 15. W październiku tego roku Papież Franciszek zwołał cały Kościół Boży na Synod. To wydarzenie jest niezwykłe, bo oznacza, że każdy z nas może wypowiedzieć, co myśli i czuje jako chrześcijanin w tych burzliwych czasach. Ponadto może powiedzieć o jakim marzy Kościele dzisiaj i w przyszłości. Wszystko to dokona się w Parafialnym Zespole Synodalnym. Jeżeli ktoś z nas chciałby włączyć się w obrady tego Zespołu, który powstanie, to prosimy, aby zgłosił się do zakrystii w przeciągu najbliższego tygodnia. Spotkania Parafialnego Zespołu Synodalnego zakończą się w marcu przyszłego roku wydaniem dokumentu, obrazującego prace synodalne na poziomie naszej parafii. Ten dokument zostanie przekazany na poziom diecezjalny i w ten sposób przysłuży się całemu Kościołowi Bożemu w zrozumieniu samego siebie i misji ewangelizacyjnej, którą powierzył mu Chrystus do wypełnienia w historii.
 16. Wszystkim Drogim Parafianom życzymy w tym tygodniu opieki Bożej za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Patronki Adwentu.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...