Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Adwentu 12 grudnia 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Z Bożą pomocą rozpoczęliśmy dziś Rekolekcje Adwentowe. Przez słuchanie słowa Bożego, Spowiedź i Komunię św. chcemy przygotować się do radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

Jutro będziemy spotykać się na naukach rekolekcyjnych w następującym porządku:

 – o godz. 9.00, 17.00 (Msza św. roratnia) i 18.00 dla dłużej pracujących
oraz młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

W poniedziałek, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności,  pojedziemy do chorych z sakramentami świętymi w godz. 14.00 16.00. Bardzo prosimy o zgłaszanie adresów chorych w zakrystii.

Wtorek, ostatni dzień Rekolekcji Adwentowych, to czas pokuty i pojednania
z Bogiem i ludźmi. Msze św. rekolekcyjne będziemy sprawować przed południem
o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 (z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych). Po południu we wtorek Msze św. będą o godz. 15.30, 17.00 0 18.00. Pół godziny przed każda Mszą św. - tak przed południem  jak i po południu - rozpocznie się sakrament Pokuty i Pojednania. Przyjedzie 12 kapłanów z dekanatu, abyśmy mogli bez zbytnich kolejek skorzystać ze spowiedzi św.

 1. Korzystając ze spowiedzi przeżyjmy Mszę świętą, przyjmując Pana Jezusa w Eucharystii. Zróbmy wszystko, abyśmy przez udział w Rekolekcjach Adwentowych odnowili nasze życie duchowe i napełnieni Bogiem, mogli z czystym sercem wyciągnąć rękę z opłatkiem wigilijnym do naszych najbliższych. Ofiary złożone na tacę podczas spowiedzi we wtorek potraktujmy jako wyraz wdzięczności księdzu rekolekcjoniście Andrzejowi za jego posługę dla nas.
 2. Przygotowaliśmy folder z programem Rekolekcji Adwentowych. Zabierzmy go ze sobą do domu, aby wiedzieć dokładnie o godzinach Mszy św. i godzinach Spowiedzi św. rekolekcyjnej.
 3. Od 16 grudnia rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Aż do Świąt Bożego Narodzenia będziemy się nią modlić o godz. 16.45, przed Msza św. roratnią
  o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy na to bezpośrednie przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
 4. W środę o godz. 17.00 odprawimy Mszę Świętą w intencji naszych Ministrantów oraz ich Rodziców. Po Mszy św. Służba Ołtarza wraz z Rodzicami spotka się w salce parafialnej na opłatku świątecznym.
 5. W piątek o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. w intencji ofiarodawców
  i dobroczyńców naszej parafii. Po Mszy św. w ich intencji odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Jednocześnie serdecznie dziękujemy pewnej rodzinie z ul. Żeromskiego za ofiarę 100 zł. Dziękujemy też naszemu parafianinowi za profesjonalne i gratisowe wykonanie tablic z regulaminem naszego parkingu przy kościele. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 6. W piątek zapraszamy także na spotkanie wspólnoty młodzieżowej, które rozpocznie się o 17.45 w salce parafialnej.
 7. W przyszłą niedzielę ukaże się świąteczny numer naszej gazetki parafialnej „Trinitas”. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone zostaną na świąteczną dekoracje kościoła.
 8. W przyszłą niedzielę wspólnota Misyjna Oblatów Maryi Niepokalanej zaprasza na spotkanie modlitewne w salce parafialnej o godz. 15.00.
 9. Pan organista Damian w tym tygodniu zaniesie poświęcone opłatki mieszkańcom ul. Partyzantów, Sienkiewicza, Słowackiego, Mickiewicza, Krasińskiego. Wszyscy, których pan organista nie zastanie w domu, mogą odebrać od niego opłatki na chórze.
  W zakrystii mogą nabyć opłatki ci, którzy zwyczajowo odbierają je od Sióstr. Ofiary składane przy opłatkach są naszym podziękowaniem za całoroczną pracę pana organisty i siostry zakrystianki.
 10. Są jeszcze do nabycia w zakrystii świece Caritas. Niech nie zabraknie na naszym stole wigilijnym tej świecy, która jest znakiem okazanego miłosierdzia dzieciom
  z biednych rodzin, którymi opiekuje się Caritas.
 11. Zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych do udziału w Konkursie Profilaktycznym „Stop Używkom”. Alkohol, narkotyki, papierosy to
  w dzisiejszych czasach coraz większy problem. Niestety nie dotyczy on tylko dorosłych. Coraz częściej mamy do czynienie z zażywaniem tych środków przez młodzież, a nawet dzieci. Realizowany przez naszą parafię projekt ma na celu ukazanie, że spożywanie używek niesie ze sobą złe konsekwencje. Prace artystyczne będą oceniane w 2 kategoriach wiekowych: I kategoria – to klasy I-IV; II kategoria to klasy V-VIII. Pace należy składać do 23 grudnia 2021 r. w kancelarii parafialnej lub
  w zakrystii. Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Serdecznie polecamy tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Mały Gość Niedzielny” i „Staś” dla dzieci oraz „Miłujcie się” dla rodzin. W koszykach znajdziemy biuletyn „Dzień Pański”.
 13. Wszystkim Drogim Parafianom życzymy owocnego przeżycia Rekolekcji Adwentowych. Niech Bóg umocni naszą wiarę, odnowi nadzieję – szczególnie w trudnych sytuacjach życiowych oraz pomnoży miłość, bez której nie ma pokoju i szczęścia.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...