Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Adwentu 19 grudnia 2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Przeżywamy ostatnie dni Adwentu, czasu przygotowania do radosnego i pobożnego obchodzenia świąt Bożego Narodzenia. W najbliższych dniach możemy jeszcze skorzystać
  z sakramentu pokuty i pojednania. Od poniedziałku do piątku, będzie można skorzystać ze spowiedzi św. w godz. 6.30 - 7.30. Wieczorem, od poniedziałku do czwartku, będzie można przystąpić do spowiedzi św. w godz. 16.30 - 17.30. Przeżyjmy te święta z czystym sumieniem!
 2. Od 16 grudnia odprawiamy w naszym kościele codziennie, do najbliższego czwartku włącznie, Nowennę do Dzieciątka Jezus o godz. 16.45. Zapraszamy na to piękne nabożeństwo, które poprzedza Mszę św. roratnią o godz. 17.00.
 3. W piątek, w Wigilię Bożego Narodzenia, nie będzie Mszy św.
  o godz. 17.00. Wieczorem zasiądziemy do rodzinnej wieczerzy wigilijnej. O godz. 23.30 odprawimy ostatnią modlitwę Nowenny do Dzieciątka Jezus i o godz. 00 rozpocznie się Pasterka. W kaplicach  Mszę św. Pasterską odprawimy
  o godz. 22.00.
 4. Dziękujemy harcerzom z Hufca Jędrzejów za światło betlejemskie, które
  w ubiegłym tygodniu przynieśli do naszej parafii. Możemy je zabrać do domu, zapalając od świecy ustawionej przed ołtarzem.
 5. Są jeszcze do nabycia w zakrystii świece Caritas na stół wigilijny. Te świece są wyrazem naszego miłosierdzia wobec dzieci czekających na naszą pomoc.
 6. W sobotę, w Uroczystość Bożego Narodzenia podczas Mszy świętych
  w porządku niedzielnym, powitamy Nowonarodzonego Pana w naszej świątyni, jak pasterze w Betlejem.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Świętej Rodziny. Podczas każdej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i modlitwa za wszystkie rodziny naszej parafii. Bardzo prosimy, aby małżonkowie przybyli razem na Mszę św. niedzielną, by podać rękę współmałżonkowi i na nowo przyrzec mu miłość, wierność, uczciwość małżeńską i trwanie ze sobą aż do śmierci. Małżonkowie, którzy odnowią przyrzeczenia ślubne otrzymają specjalna pamiątkę.
 8. W poniedziałek 27 grudnia rozpoczniemy czas kolędowy w naszej parafii. Ze względu na pandemię nie możemy jeszcze przeżyć kolędy w tradycyjny sposób, kiedy to kapłan szedł od domu do domu z modlitwą, błogosławieństwem i poświeceniem mieszkań. Dlatego też zapraszamy drogich Parafian do wspólnego kolędowania w naszym kościele, bądź w kaplicach. Spotkania kolędowe będą trwały przez dwa tygodnie o godz. 17.45 w kościele parafialnym i o 16.00 w kaplicach. Wydrukowaliśmy program kolędy, w którym zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic i wiosek, konkretnego dnia o wyznaczonej godzinie, na Mszę św. kolędową w ich intencji. Po Mszy św. rodziny będą podchodzić do ołtarza po indywidualne błogosławieństwo, po czym otrzymają pamiątkę kolędową z modlitwą do wspólnego odmówienia w domu. Prosimy, aby przynieść ze sobą pojemnik na wodę święconą, którą po powrocie do domy będzie można w imieniu kapłanów poświęcić swoje mieszkanie. Ten program kolędy tegorocznej ma formę zaproszenia, które zostanie dostarczone do skrzynki listowej każdego domu w naszej parafii.
 9. Ostatnio wiele osób pytało o kolędę w domach. Oczywiście istnieje możliwość kolędowych odwiedzin Waszych domów rodzinnych. Z wizytą duszpasterską pójdziemy do tych rodzin, które zaproszą kapłanów na kolędę indywidualną w swoich domach. Chęć indywidualnego zaproszenia kapłanów na wizytę duszpasterską można już zgłaszać w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie. W wydrukowanym programie tegorocznej kolędy znajduje się też formularz zgłoszeniowy, który możemy przynieść do kościoła i wrzucić do przygotowanej w tym celu skrzynki, bądź zostawić w zakrystii. Kapłani umówią się telefonicznie z tymi rodzinami na wizytę duszpasterską.
 10. Wydrukowaliśmy drugi, świąteczny numer naszej gazetki parafialnej Trinitas. Naprawdę warto po niego sięgnąć, bo zawiera ciekawe opracowania związane ze świętami Bożego Narodzenia, informacje o życiu religijnym naszej parafii, a dzieci znajdą w nim specjalny kącik z konkursem z nagrodami. Zabierając gazetkę Trinitas do domu możemy złożyć dobrowolną ofiarę, która zostanie przeznaczona na wystrój świąteczny naszej świątyni.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Serdecznie polecamy tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Staś” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci oraz „Miłujcie się” dla rodzin. W koszykach znajdziemy do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 12. Na progu Bożego Narodzenia życzymy Wam, Drodzy Parafianie, pokoju serca, który od Boga pochodzi oraz ciepła rodzinnego i miłości prawdziwej, która w Bogu ma źródło.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...