Ogłoszenia parafialne

Niedziela Świętej Rodziny 26 grudnia 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W poniedziałek będziemy przeżywać święto świętego Jana Ewangelisty. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Księdzu Biskupie Ordynariuszu Janie, który w tym dniu obchodzi swoje imieniny, wypraszając
  u Boga potrzebne łaski dla naszego Pasterza.
 2. We wtorek będziemy obchodzić Święto Świętych Młodzianków Męczenników, zamordowanych przez króla Heroda w obawie przed utratą władzy. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 polecimy Bogu wszystkie dzieci z prośbą, aby mogły się urodzić i bezpiecznie wychować.
 3. W piątek przeżyjemy ostatni dzień Roku Pańskiego 2021. Podziękujemy za każdy dzień, który otrzymaliśmy od Bożej Opatrzności. Po Mszy św. o godz. 17.00 odprawimy specjalne nabożeństwo do Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie z podziękowaniem za wszelkie dobro, otrzymane z Bożej łaski w kończącym się roku. Jednocześnie polecimy miłosierdziu Bożemu wszystkich parafian z imienia i nazwiska, którzy zmarli w kończącym się roku. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy! Jednocześnie pragniemy poinformować, że Ksiądz Biskup Ordynariusz udzielił wszystkim wiernym, przebywającym na terenie Diecezji Kieleckiej, dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych w najbliższy piątek. Jednocześnie zachęca tych, którzy skorzystają z łaski dyspensy, aby podjęli dzieła miłosierdzia lub pokuty, które zastąpią przepisaną na ten dzień wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
 4. W sobotę, w pierwszy dzień nowego roku przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte 1 stycznia będą odprawione tak, jak w każdą niedzielę. W tym dniu polecimy Panu Bogu nasze życie na progu nowego czasu, prosząc o dar Bożej opieki i prowadzenie w Duchu Świętym.
 5. W sobotę, o godz. 16.30 odprawimy Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca, wynagradzające Bogu za grzechy przeciwko Najświętszej Maryi Pannie.
 6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30, w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, będzie poświęcenie książeczek dla dzieci z klas III, oraz medalików dla tych uczniów, którzy ostatnio byli na kwarantannie.
 7. W styczniu do chorych pojedziemy po uzgodnieniu telefonicznym.
 8. Jutro rozpoczniemy czas kolędy w naszej parafii. Ze względu na pandemię nie możemy jeszcze
  w tradycyjny sposób odwiedzić Waszych domów z modlitwą, błogosławieństwem i poświęceniem mieszkań. Dlatego też zapraszamy drogich Parafian do wspólnego kolędowania w naszym kościele, bądź kaplicach. Spotkania kolędowe w tym tygodniu będą od poniedziałku do czwartku.
  W wydrukowanym programie kolędy, który do części domów już dostarczyliśmy, zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic i miejscowości, konkretnego dnia o wyznaczonej godzinie, na Mszę świętą w ich intencji. Po Mszy świętej i indywidualnym błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem, każda rodzina otrzyma wydrukowaną Modlitwę Błogosławieństwa Domu. Będziemy prosić o jej odczytanie w domu rodzinnym i o poświęcenie w imieniu kapłanów mieszkania wodą, pobłogosławioną w czasie Mszy świętej. Prosimy zatem o przyniesienie pojemniczków na poświęcona wodę, którą po Mszy św. zabierzemy do naszych domów. Oczywiście można też zgłosić w zakrystii,
  w kancelarii bądź telefonicznie, nasz dom do kolędy indywidualnej. Wtedy księża telefonicznie uzgodnią termin i godzinę kolędy z poszczególnym rodzinami.
 1. Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach proponuje zorganizowane ferie
  w Górach Świętokrzyskich, połączone z obozem narciarskim w terminie 22 – 28 stycznia 2022 r. Więcej informacji w gablocie przed naszym kościołem i na stronach internetowych wspomnianego ośrodka.
 2. Serdecznie polecamy prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Mały Gość Niedzielny” i „Staś” dla dzieci oraz „Miłujcie się” dla rodzin. W koszykach znajdziemy biuletyn „Dzień Pański”. Zachęcamy też serdecznie do zabrania świątecznego numeru naszej gazetki parafialnej „Trinitas”. Dobrowolna ofiara złożona przy tej okazji posłuży na wydrukowanie kolejnego numeru .
 3. Na 750-lecie naszego miasta z inicjatywy Instytutu Kultury Ireneusza Ślusarczyka, powstało bardzo interesujące dzieło muzyczne Oratorium Jędrzejowskie. Wykonawcy pozostawili w zakrystii płyty do nabycia przez zainteresowanych jędrzejowian.
 4. Naszym Drogim Parafianom życzymy nieustannego trwania w radości Bożego Narodzenia, oraz bliskości z Panem Bogiem i drugim człowiekiem.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...