Ogłoszenia parafialne

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 02 stycznia 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dzisiaj o godzinie 15.00 odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja
w salce parafialnej. Na to spotkanie modlitewne zapraszamy wszystkich, którzy doceniają wartość mediów katolickich.

W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli. W naszym kościele Msze św. w tym dniu będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę. Jest to także dzień pomocy kościołowi misyjnemu. Ofiary złożone w tym dniu będą przeznaczone na misje święte. Na każdej Mszy św. poświęcimy też kadzidło i kredę. Kadzidło spalimy na folii aluminiowej nad ogniem w naszych domach na znak prośby, aby nasze życie było tak miłe Bogu, jak woń kadzidła. Kredą naniesiemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora
i Baltazara, dodając oznaczenie nowego roku 2022. W ten sposób damy świadectwo, że nasz dom oddał pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. Przy wyjściu z kościoła będziemy mogli zabrać ze sobą zestaw kadzidła i kredy, przygotowany dla każdej rodziny. Składane przy tym dobrowolne ofiary wesprą pracę misjonarzy z naszej diecezji. W święto Trzech Króli na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy wszystkie dzieci przebrane za postacie związane z tradycją bożonarodzeniową i orszakiem Trzech Króli.

Dziękujemy wszystkim rodzinom z naszej parafii, które w zeszłym tygodniu wzięły udział w spotkaniach kolędowych w naszym kościele parafialnym i w kaplicach. Dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła. W zakrystii, w kancelarii i telefonicznie ciągle możemy zgłaszać pragnienie indywidualnej kolędy w swoim domu, na którą księża umówią się telefonicznie. W tym tygodniu zapraszamy na wspólne spotkania kolędowe w kościele parafialnym mieszkańców następujących ulic i miejscowości:

 

Poniedziałek 3 stycznia 2022 r.

Godz. 17.45 kościół parafialny

Ul. Głowackiego, ul. Sadowa, ul. Walerona, ul. Słoneczna i ul. Rakowska

 

Wtorek 4 stycznia 2022 r.

Godz. 17.45 kościół parafialny

Ul. Duch-Imbora, ul. Jasionka, ul. Wiejska  oraz Diament

 

Środa 5 stycznia 2022 r.

Godz. 17.45 kościół parafialny

Ul. 11 Listopada, ul. Okrzei, ul. Niemirskiego, ul. Krótka, ul. 3 Maja,
ul. Okrężna, ul. Piłsudskiego

 

Piątek 7 stycznia 2022 r.

Godz. 16.00 kaplica w Węgleńcu i godz. 17.45 kościół parafialny

Węgleniec, Łączyn Duży i Łączyn Mały, Kulczyzna, Ludwinów

 

Sobota 8 stycznia 2022 r.

Godz. 16. 00 kościół parafialny

Ul. Szansa, ul. Kurka-Halnego, , ul. Karczewskiego, ul. Przypkowskiego

Ul. Prosta, ul. Krzywa

 

Każdego dnia sprawujemy Mszę św. o Boże błogosławieństwo w intencji rodzin zgromadzonych na spotkaniu kolędowym w kościele lub kaplicy. Do wszystkich domów staramy się dostarczyć specjalnie wydrukowane zaproszenie, które umieszczamy w skrzynce na listy. Bardzo prosimy
o przyniesienie ze sobą pojemników na wodę święconą, którą zabierzemy z kościoła i pokropimy nią nasze mieszkania po powrocie do domu.

 

Serdecznie polecamy prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Mały Gość Niedzielny” i „Staś” dla dzieci
a także miesięcznik  „Miłujcie się” dla rodzin. W koszykach znajdziemy biuletyn „Dzień Pański”. Zachęcamy także do zabrania najnowszego wydania naszej gazetki parafialnej „TRINITAS” za dobrowolną ofiarę na wydanie kolejnego numeru.

Naszym Drogim Parafianom w nadchodzącym nowym tygodniu życzymy obfitości łask Bożych.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...