Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Zwykła 16 stycznia 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon (Mt 2,2). W tym czasie będziemy prosić Pana Boga o łaskę zjednoczenia wszystkich chrześcijan w wierze i w dawaniu świadectwa życia Ewangelią.

 1. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii Kościoła: w środę – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w piątek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy
  i męczennicy. Opiece tych świętych powierzymy życie naszej parafii w tym tygodniu.
 2. W piątek Mszę św. o godz. 17.00 odprawimy w intencji ofiarodawców
  i dobroczyńców naszej parafii, a po jej zakończeniu polecimy ich opiece Bożej
  w Koronce do Miłosierdzia Bożego. Naszą modlitwą obejmiemy wszystkie rodziny, które złożyły ofiary podczas tegorocznej kolędy, a także te dwie rodziny, które złożyły w ostatnim czasie ofiarę 100 zł w zakrystii. Jedna z nich była z ulicy Krzywej. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. W piątek przypada Dzień Babci, a w sobotę – Dzień Dziadka. Pamiętajmy
  w modlitwie o naszych drogich babciach i dziadkach, którym tak wiele zawdzięczamy.
 4. W zeszły tygodniu zakończyliśmy odprawianie Mszy św. kolędowych. Wszystkim Parafianom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie, jak również tym, którzy zaprosili nas do swoich domów, z serca dziękujemy. Wyrażamy także wdzięczność za ofiary złożone na utrzymanie naszej parafii. O ich przeznaczeniu, ks. Proboszcz poinformuje w najbliższym czasie, przy duszpasterskim i gospodarczym podsumowaniu ubiegłego roku. Jeżeli jakaś rodzina chce jeszcze poprosić o kolędę we własnym domu, to prosimy o zgłoszenie tego
  w zakrystii, albo w kancelarii, bądź telefonicznie.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej świątyni Zespół Regionalny „SIENNIOKI” spod Nowego Sącza, który podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00 będzie modlił się z nami śpiewem kolęd, a po zakończeniu Eucharystii o godz. 12.00 zespół da koncert pięknych polskich kolęd i pastorałek. Serdecznie wszystkich zapraszamy!
 6. Polecamy prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Mały Gość Niedzielny” i „Staś” dla dzieci oraz „Miłujcie się” dla rodzin . W koszykach znajdziemy do zabrania biuletyn „Dzień Pański” oraz naszą gazetkę parafialną „Trinitas”
 7. Naszym Drogim Parafianom w nadchodzącym nowym tygodniu życzymy obfitości łask Bożych.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...