Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Zwykła 23 stycznia 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – Święto Nawrócenia Św. Pawła; w środę – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;
    w czwartek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa; w piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Tym świętym powierzymy życie naszej parafii w tym tygodniu.
  2. W ubiegłym tygodniu trwała jeszcze kolęda na zaproszenie do domu. Wszystkim parafianom, z którymi modliliśmy się podczas tych spotkań wyrażamy wdzięczność. Dziękujemy też za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii zarówno rodzinom, które odwiedziliśmy, jak również tym, które w ostatnim czasie złożyły ofiarę kolędową na tacę. Przy pojemniku z wodą święconą wyłożone są pamiątki kolędowe z modlitwą błogosławieństwa domu. zachęcamy do ich zabrania.
  3. W przyszłą niedzielę homilię podczas Mszy świętych wygłosi ks. Piotr Wojtasiński, który pracuje w Papieskim Stowarzyszeniu Pomocy Kościołowi
    w Potrzebie. Ostatnio przebywał w Libanie. Opowie nam o dramatycznej sytuacji humanitarnej w tym kraju, o głodujących dzieciach i ludziach, którzy stracili dachy nad głową i żyją w ogromnej biedzie. Będzie to dla nas również okazja do wsparcia Libańczyków, którzy w większości są chrześcijanami. Po każdej Mszy św. będziemy mogli złożyć nasz dar serca do puszki na pomoc naszym braciom w Libanie.
  4. Również w przyszłą niedzielę, 30 stycznia o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele koncert kolęd pod tytułem „Gore gwiazda Jezusowi”. Kolędy i pastorałki zaśpiewają i zagrają Jezusowi: Anna Puchrowicz, Magdalena Belicka, Lenka Zajchowska, Adam Puchrowicz, Tomasz Grzelec, Dariusz Zajchowski, Sławek Strzeszkowski i Michał Powązka. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym koncercie i wspólnego kolędowania Nowonarodzonemu Panu.
  5. Serdecznie polecamy prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” i „Staś” dla dzieci oraz „Miłujcie się” dla rodzin. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do zabrania do domu naszej gazetki parafialnej „Trinitas” oraz biuletynu „Dzień Pański”.
  6. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...