Niedziela Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia 2022 r.

Drukuj

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritas, która w imię Chrystusa szczególnie troszczy się o ubogich i potrzebujących pomocy. Wzywając orędownictwa św. Siostry Faustyny, polecamy Bogu naszą Kielecką Caritas i Ognisko Caritas w Jędrzejowie, wraz
  z naszymi Siostrami Służebniczkami, pracownikami i podopiecznymi.
 2. Ta niedziela obchodzona pod hasłem „Dzień Dobra”, otwiera Tydzień Miłosierdzia, w którym będziemy najpierw dziękować Bogu za okazane nam miłosierdzie, ale także praktykować je wobec innych ludzi. Wszystkim okażmy dobroć i przebaczenie wszelkich urazów. Pomagajmy też materialnie biedniejszym od nas. Możemy to już dziś zrobić składając po Mszy św. dobrowolną ofiarę do puszki dla potrzebujących wsparcia. W tym roku Caritas Kielecka przeznaczy te ofiary na przygotowanie i utrzymanie mieszkań dla ofiar wojny na Ukrainie. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Dzisiaj będziemy wspólnie, uroczyście przeżywać w naszej świątyni Godzinę Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich,  - w tym szczególnym dniu - do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w naszym kościele parafialnym o godz. 15.00.  
  Jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować Czcicielom Miłosierdzia Bożego z naszej parafii, którzy w każdy piątek tygodnia modlą się w Godzinie Miłosierdzia, a ostatnio, wraz z ks. Adamem, czynili to przez dziewięć dni z rzędu, w nowennie do Miłosierdzia Bożego, polecając Bogu naszą wspólnotę parafialną, Ojczyznę
  i świat cały.
 4. W poniedziałek będziemy obchodzić w liturgii Kościoła święto św. Marka Ewangelisty. Jest on patronem wiosennych zasiewów. W tym dniu poświęcimy ziemniaki przeznaczone do sadzenia, które wierni przyniosą na Mszę świętą.
 5. We wtorek Kościół w Polsce będzie przeżywał w liturgii Uroczystość
  św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. We Mszy
  św. o godz. 18.00 polecimy Opatrzności Bożej naszą Ojczyznę, prosząc dla niej
  o pomyślny rozwój w pokoju i bezpieczeństwie.
 6. W środę ofiarujemy Mszę św. o godz. 18.00 w intencji ministrantów i ich rodziców. Po Mszy świętej odbędzie się spotkanie Służby Ołtarza w salce parafialnej. Opiekun ministrantów, ks. Przemysław, serdecznie zaprasza!
 7. W piątek przezywać będziemy wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to jednocześnie Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Modlić się będziemy za kapłanów ale także siostry zakonne, którzy zostali zamordowani, a wcześniej byli więzieni
  i prześladowani w latach okupacji niemieckiej, i zniewolenia sowieckiego komunizmu.
 8. W sobotę – 30 kwietnia – w Katedrze kieleckiej odbędą się obchody 25–lecia Apostolatu Maryjnego. Dziękujemy Panu Bogu i Najświętszej Maryi Pannie, za istnienie i działalność tej wspólnoty modlitewnej w naszej Parafii.
 9. W przyszłą niedzielę - 1 maja – po Mszy św. o godz. 9.00, odprawimy „Różaniec Męski”. Do prowadzenia Różańca zapraszamy mężczyzn ze wszystkich wspólnot parafialnych. Będziemy się modlić w intencji Ojczyzny i naszych rodzin.
 10. Za tydzień w niedzielę, zapraszamy kandydatów do Bierzmowania
  i ich rodziców na Mszę św. o godz. 16.30, a po niej na spotkanie w ramach przygotowania do tego sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
 11. Również w przyszłą niedzielę, Koło Przyjaciół Radia Maryja i Telewizji Trwam zaprasza na spotkanie w salce parafialnej o godz. 15.00.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która przyczynia się do naszego rozwoju duchowego. Proponujemy tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, oraz miesięczniki „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci oraz „Miłujcie się” dla rodzin. Polecamy bardzo serdecznie trzeci numer naszej, parafialnej gazetki „Trinitas”, redagowanej przez parafian i ks. Damiana. Zakup tej gazetki za dobrowolną ofiarę pozwoli wydrukować kolejny numer tego czasopisma.
 13. Wszystkim naszym drogim Parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego, wypływającego z całkowitego powierzenia własnego życia Miłosierdziu Bożemu.