Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkanocna 08 maja 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw
  o Powołania do Służby Bożej w Kościele. Będziemy prosić Ducha Świętego, by wielu młodych ludzi z naszej parafii usłyszało Boże wezwanie do głoszenia światu Chrystusa zmartwychwstałego w życiu kapłańskim i zakonnym.
 2. W poniedziałek przypada uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej. O godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo majowe w intencji Ojczyzny i naszej diecezji.
 3. W piątek – 13 maja – zapraszamy na pierwsze Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je
  o godz. 19:30 modlitwą różańcową, zaś o godz. 20:00 odprawimy Mszę Świętą. Tego dnia od godz. 16.30 spowiedź dzieci i rodziców pierwszokomunijnych.
 4. W sobotę święto św. Macieja Apostoła. Tego dnia będziemy przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w dwóch grupach: o godz. 11.00 i o godz. 13.00.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Seminaryjny. Przedstawiciele Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach podzielą się z nami słowem Bożym i świadectwem swojego powołania. Wspólnie będziemy się modlić o nowe powołania z naszej wspólnoty parafialnej do kapłaństwa i życia zakonnego. Ofiary złożone w tym dniu na tacę i związane z nabyciem pamiątek przywiezionych przez kleryków, zostaną przekazane na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.
 6. Tego dnia także o godz. 16:00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Misyjnej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 7. Zapraszamy 21 maja (w sobotę) na Rodzinną Majówkę Rowerową pod patronatem Biskupa Mariana Florczyka. Zbiórka zaplanowana jest o godz. 9.45 na parkingu przy kościele, gdzie odbędzie się modlitwa, poświęcenie rowerów uczestników, a o 10:00 wyjazd w trasę przez Ludwinów, Węgleniec, Piaski, Raków, Podlaszcze, Podchojny (łącznie około 28 km). Zatrzymując się przy kaplicach przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II będziemy modlić się za nasze rodziny. Zakończeniem rajdu będzie grill w ogrodzie parafialnym. Ze względów organizacyjnych prosimy
  o dokonywanie zapisów w zakrystii lub kancelarii.
 8. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się 22 maja o godz. 12:00. Już dzisiaj zapraszamy dzieci i rodziców na spotkanie organizacyjne 19 maja o godz. 17:00.
 9. Nabożeństwo Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Śpiewajmy również Litanię Loretańską i pieśni maryjne w kaplicach, przy krzyżach oraz figurach przydrożnych.
 10. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Mamy do dyspozycji tygodniki katolickie: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Rodzinom proponujemy miesięcznik „Miłujcie się” a dzieciom miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”. Proponujemy też naszą gazetkę parafialną „Trinitas”.
 11. Wszystkich Drogich Parafian polecamy opiece Matki Bożej i zachęcamy do udziału
  w Nabożeństwach Majowych ku Jej czci.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...