Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocna 15 maja 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dziś przeżywamy Dzień Seminaryjny. Razem z Profesorami, Diakonami i Alumnami Wyższego Seminarium Duchownego
  w Kielcach modlimy się o nowe powołania z naszej wspólnoty parafialnej do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Ofiary złożone dziś na tacę zostaną przekazane na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.
 2. Wczoraj, 100 dzieci z kl. III przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Polecamy je opiece Trójcy Przenajświętszej z modlitwą, aby przez całe swoje życie pragnęły przyjmować Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Dzieci pierwszokomunijne, wraz
  z rodzicami, będą uczestniczyć w Białym Tygodniu we Mszy św. o godz. 18.00
  z dziękczynieniem za dar spotkania ze Zbawicielem w Najświętszym Sakramencie. Z racji Pierwszej Komunii rodzice złożyli ofiarę 3000 zł na utrzymanie naszego kościoła. Ponadto zakupili trzy piękne, zielone ornaty do sprawowania Eucharystii. Bóg zapłać!
 3. W poniedziałek przypada święto św. Andrzeja Boboli, kapłana
  i męczennika, patrona Polski. W tym dniu szczególnie zapraszamy na Nabożeństwo majowe, które odprawimy w intencji Ojczyzny.
 4. W środę podczas  Mszy św. o godz. 18.00 polecimy Bogu naszych ministrantów oraz ich rodziców i krewnych. Serdecznie zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza
  z najbliższymi na wspólną modlitwę, po której odbędzie się spotkanie ministranckie na salce parafialnej.
 5. W piątek podczas  Mszy świętej o godz. 18.00 będziemy się modlić za ofiarodawców naszej parafii, a po Eucharystii odmówimy w ich intencji koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Rodziny Edmundowej, na które zapraszamy wszystkich , którzy chcieliby podjąć służbę na rzecz potrzebujących pomocy w naszej parafii.
 7. W sobotę - 21 - maja zapraszamy na Rodzinną Majówkę Rowerową. Zbiórka uczestników o godz. 9.45 na parkingu, przy ołtarzu polowym, gdzie odbędzie się modlitwa i poświęcenie rowerów. Wyjazd nastąpi o godz. 10.00, trasą przez Ludwinów, Węgleniec, Piaski, Raków, Podlaszcze i Podchojny (łącznie około 28 km). Zakończeniem rajdu będzie grill w ogrodzie parafialnym. Ze względów organizacyjnych prosimy zapisanie się
  w zakrystii, bądź w kancelarii.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 Rocznica I Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci i rodziców na spotkanie organizacyjne w czwartek o godz. 17:00. Tego dnia od godz. 17:30 dzieci będą miały możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi.
 9. 18 maja przypada 102 r. urodzin św. Jana Pawła II. Dlatego też w przyszłą niedzielę zapraszamy do zakupu papieskich kremówek z Wadowic – dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na organizacje festynu parafialnego, który odbędzie się 19 czerwca.
 10. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy poświęcenie pól. Tak jak
  w ubiegłych latach, kapłani zatrzymają się przy przygotowanych ołtarzach na modlitwę i ofiarowanie miejscowości i ich mieszkańców opiece Boga Wszechmogącego. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych miejscowości o zgromadzenie się w tradycyjnych miejscach na wspólną modlitwę o dobre urodzaje i zachowanie od zarazy i wojny. W przyszłą niedzielę poświęcenie pól będzie przebiegać w następującym porządku.
 11. Wilanów – godz. 14.30
 12. Podchojny – godz. 14.45
 13. Ignacówki – godz. 15.15
 14. Podlaszcze – godz. 15.45
 15. Kulczyzna – godz. 16.15
 16. Zawodzie – godz. 16.45
 17. Kopaniny – godz. 17.15
 18. 17 czerwca br. (piątek) nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu - miejsca objawień Matki Bożej i Świętej Lipki. Chętnych do udziału
  w pielgrzymce prosimy o zapisy w zakrystii.
 19. W maju zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe w naszym kościele przez cały miesiąc jest sprawowane codziennie o godz. 17.30.
 20. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przekazuje informacje o uruchomieniu „Programu Korekcyjno-Edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie.
  W związku z tym, w tablicy ogłoszeń został umieszczony grafik z darmowymi dyżurami adwokata i psychologa. Przy wyjściu z kościoła możemy zabrać ulotki z informacjami
  o programie.
 21. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Mamy do dyspozycji dwa tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Rodzinom proponujemy miesięcznik „Miłujcie się”,
  a dzieciom miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.

15    Wszystkich Drogich Parafian polecamy opiece Trójcy Przenajświętszej, za przyczyną Matki Bożej, którą szczególnie czcimy w maju, odmawiając Litanię Loretańską w kościele parafialnym, w kaplicach, przy krzyżach i figurkach przydrożnych.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...