Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocna 22 maja 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Wczoraj odbyła się Rodzinna Majówka Rowerowa, pod patronatem honorowym Ks. Biskupa Mariana Florczyka, szlakiem czterech kaplic w naszej parafii. Uczestniczyło w niej 46 osób, którym dziękujemy za udział, pomimo silnego wiatru. Dziękujemy Policji za zadbanie o bezpieczeństwo uczestników podczas całego przejazdu. Panu Staroście dziękujemy za ofiarowanie kamizelek odblaskowych. Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Węgleńca za zorganizowanie słodkiego poczęstunku. Panu Tomaszowi Puchrowiczowi za pomoc w przygotowaniu posiłku w ogrodzie plebanijnym.
 2. Dziś rozpoczniemy poświęcenie pól. Tak jak w ubiegłych latach, kapłani zatrzymają się przy przygotowanych ołtarzach na modlitwę i ofiarowanie miejscowości i ich mieszkańców opiece Boga Wszechmogącego. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych miejscowości o zgromadzenie się w tradycyjnych miejscach na wspólną modlitwę o dobre urodzaje i zachowanie od zarazy i wojny. Poświęcenie pól będzie przebiegać
  w następującym porządku. Wilanów – godz. 14.30; Podchojny – godz. 14.45; Ignacówki – godz. 15.15; Podlaszcze – godz. 15.45; Kulczyzna – godz. 16.15; Zawodzie – godz. 16.45; Kopaniny – godz. 17.15
 3. Dziś wspominamy 102 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II i dziękujemy Panu Bogu za naszego Wielkiego Rodaka. Jego pielgrzymki do Ojczyzny zawsze wywoływały w nas ogromną radość. Na wspomnienie atmosfery tamtych dni będziemy mogli po Mszy Św. nabyć kremówki wadowickie. Dochód z ich sprzedaży przeznaczymy na organizacje festynu parafialnego, który odbędzie się 19 czerwca.
 4. We wtorek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. Szczególnie w tym dniu oddajmy cześć naszej Niebieskiej Matce, przez udział w Nabożeństwie Majowym o godz. 17.30 i we Mszy św. o godz. 18.00, by podziękować za opiekę Matki Bożej nad nami.
 5. W przyszłą niedzielę poświęcimy pola w następujących miejscowościach: Piaski przy trasie do Chmielnika – godz. 14.30; Borki – godz. 15.00; Węgleniec – godz. 15.30; Ludwinów – godz. 16.00; Łączyn Duży – godz. 16.30; Łączyn Mały – godz. 17.00; Diament – godz. 17.30
 6. 17 czerwca br. (piątek) nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu - miejsca objawień Matki Bożej i do Świętej Lipki. Chętnych do udziału w pielgrzymce prosimy o zapisy w zakrystii, w tej chwili zapisanych jest już ok 30 osób.
 7. W kończącym się miesiącu maju zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Nabożeństwo Majowe w naszym kościele przez cały miesiąc jest sprawowane codziennie o godz. 17.30.
 8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Mamy do dyspozycji dwa tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Rodzinom proponujemy miesięcznik „Miłujcie się”, a dzieciom miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”. W koszyczkach przy wyjściu z kościoła znajduje się do zabrania biuletyn „Dzień Pański”
 9. Wszystkich Drogich Parafian polecamy opiece Trójcy Przenajświętszej, za przyczyną Matki Bożej, którą szczególnie czcimy w maju, odmawiając Litanię Loretańską w kościele parafialnym, w kaplicach, przy krzyżach i figurkach przydrożnych.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...