Ogłoszenia parafialne

Wniebowstąpienie Pańskie                                      29 maja 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. W niedzielę poświęcimy pola
w następujących miejscowościach:

Piaski przy trasie na Chmielnik – 14.30

Borki – 15.00

Węgleniec – 15.30

Ludwinów – 16.00

Łączyn Duży 16.30

Łączyn Mały – 17.00

Diament – 17.30

2. W poniedziałek 30 maja o godz. 18.30 zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania na bezpośrednie przygotowanie przygotowujące do przyjęcia tego sakramentu. Obecność obowiązkowa !

3. We wtorek przypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu, podczas ostatniego Nabożeństwa Majowego o godz. 17.30 i w czasie Mszy św., będziemy się modlić o dar chętnej służby drugiemu człowiekowi, której przykład odnajdujemy w postawie Najświętszej Maryi Panny, służącej pomocą swojej kuzynce Elżbiecie

4. W środę o godz. 17.30 rozpoczniemy odprawianie, przez cały miesiąc, Nabożeństw Czerwcowych do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Właśnie w środę - 1 czerwca - w Dniu Dziecka, zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji najmłodszych parafian, aby Chrystus ukształtował ich serca „według serca swego”. Tego dnia podczas nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
i w czasie Eucharystii o godz. 18.00 będziemy się modlić o dobre urodzaje
i błogosławieństwo w pracy i w życiu codziennym dla mieszkańców: Wilanowa, Podchojn, Ignacówek, Podlaszcza, Kulczyzny, Zawodzia i Kopanin. Serdecznie zapraszamy!

5. W czwartek – pierwszy miesiąca – Będziemy się modlić, przez cały dzień podczas Mszy św., o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego
z naszej Parafii. O godz. 16.00 odbędzie się spotkanie modlitewne Grona Przyjaciół Seminarium w salce parafialnej.

6. W piątek – pierwszy miesiąca – szczególnie zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00, by przepraszać w modlitwie Pana Boga za grzechy nasze i całego świata oraz w tej intencji przyjąć Komunię św. W tym dniu możemy skorzystać ze Spowiedzi św. w godz. 6.30 – 7.30, oraz po południu podczas Godziny Miłosierdzia o 15.00, i w godz. 17.30 – 18.30.

7. W sobotę – pierwszą miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.30. Podczas mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji naszego księdza Proboszcza Leszka z racji przypadających imienin.

Zachęcamy również grupy modlitewne i wszystkich zebranych na Eucharystii do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej sprawiedliwości Bożej za grzechy przeciwko Matce Bożej. Tego dnia Wspólnota Apostolatu Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i Cudownego Medalika zaprasza czcicieli Matki Bożej na spotkanie w salce parafialnej o godz. 16.00.

8. W sobotę - w Wigilię Zesłania Ducha Świętego - po Mszy Świętej
o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich parafian na modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, które będzie wołaniem o odnowienie w nas mocy Ducha Świętego. Zachętę do tego liturgicznego czuwania kierujemy szczególnie do młodzieży przygotowującej się do przyjęcia 15 czerwca sakramentu Bierzmowania.

9. W przyszłą niedzielę kończy się okres wielkanocny, w którym jesteśmy wszyscy zobowiązani do Spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Dlatego prosimy wszystkich parafian, którzy jeszcze nie dopełnili tego przykazania kościelnego,
o skorzystanie z sakramentu Pokuty i Pojednania w najbliższym czasie. Możemy to uczynić w tym tygodniu codziennie - rano w godz. 6.30–7.30 i popołudniu
w godz. 17.30 –18.30.

10. Biskup Ordynariusz zwrócił się do nas, tak jak do wszystkich wiernych Diecezji Kieleckiej, o solidarność z parafiami, które budują swoje kościoły. Prosi zatem o przeprowadzenie zbiórki ofiar do puszek po wszystkich Mszach św.
w przyszłą niedzielę – 5 czerwca. Dziękując Panu Bogu za nasz piękny kościół, odpowiedzmy życzliwie na prośbę naszego Pasterza.

11. W przyszłą niedzielę 5 czerwca o godz. 15.00 s. Józefa wraz ze wspólnotą Radia Maryja zaprasza na wspólne spotkanie i modlitwę.

12. Jak w każdą niedzielę, możemy nabyć prasę katolicką: tygodniki „Niedziela”
i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach przy wyjściu z kościoła leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.

13. Wszystkich Drogich Parafian oddajemy opiece Trójcy Przenajświętszej
i życzymy błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu!

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...