Ogłoszenia parafialne

Zesłanie Ducha Świętego 5 czerwca 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Kościół przedłuża na dzień następny. Jutro bowiem, w drugi dzień Zielonych Świat, będziemy obchodzić Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, która doskonale została napełniona Duchem Świętym. W poniedziałek zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy, wspartej orędownictwem Matki Bożej,
  o odnowienie darów Ducha Świętego w nas samych, podczas Mszy Świętych
  o godz. 6:30, 7:00, 9:00 i 18:00.
 2. Odpowiadając na prośbę ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego, aby wesprzeć materialnie parafie, które budują swoje kościoły, dziś po każdej Mszy św. możemy złożyć dobrowolną ofiarę na ten ważny cel. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii: w środę, św. Jadwigę Królową i w sobotę św. Barnabę, Apostoła. Tych świętych prosimy o orędownictwo u Boga i opiekę nad nami.
 4. W czwartek przypada święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego
  i Wiecznego Kapłana. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za wszystkich kapłanów, a w szczególności za naszych rodaków, księży pochodzących z parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy również o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Świętej, która dla nas jest jednocześnie Uroczystością Odpustową. Mszę św. o godz. 12.00, połączoną
  z procesją eucharystyczną wokół kościoła, odprawi ks. kan. Wiesław Kita, wicedziekan Dekanatu Jędrzejowskiego. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych za nasze grzechy zgładzone podczas Spowiedzi świętej. Zachęcamy zatem do skorzystania z sakramentu Pokuty
  i Pojednania. Możemy to uczynić w naszym kościele w tym tygodniu codziennie,
  w godz. 6.30 – 7.30 oraz wieczorem, w godz. 17.30 – 18.30. Zachęcamy tym bardziej, że Spowiedź św. odbyta jeszcze w tym tygodniu, będzie spełnieniem obowiązku spowiedzi wielkanocnej. W związku z uroczystością odpustową,
  w przyszłą niedzielę odprawimy Mszę św. w kaplicy cmentarnej o godz. 19.30 za zmarłych parafian, spoczywających na naszym cmentarzu.
 6. W Boże Ciało – 16 czerwca br. - po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszymy
  z procesją eucharystyczną, tradycyjnie ulicami naszego miasta, do czterech ołtarzy. Prosimy poszczególne grupy parafialne o przystrojenie ołtarzy. Pierwszy ołtarz, wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Effatha”. drugi ołtarz – Apostolat Maryjny; trzeci ołtarz – wspólnota Kościoła Domowego; czwarty ołtarz, na parkingu – Róże Różańcowe i Siostry Zakonne posługujące w naszej parafii.
 7. Lista pielgrzymów do Gietrzwałdu i św. Lipki jest już zamknięta, prosimy wszystkich pielgrzymów o wpłacenie w zakrystii zaliczki w wysokości 100 zł, która będzie potwierdzeniem woli wyjazdu na pielgrzymkę.
 8. W sobotę, 18 czerwca 2022 r. odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych w Wiślicy. Zapraszamy młodzież z naszej parafii do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy w zakrystii.
 9. Ostatnio otrzymaliśmy list z Domu Generalnego Sióstr Służebniczek posługujących w naszej parafii. „W imieniu wszystkich sióstr służebniczek dziękujemy serdecznie kapłanom – duszpasterzom i wiernym Parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie za duchową łączność z nami w dziękczynieniu Bogu za dar beatyfikacji i wspólne świętowanie 150 rocz. śmierci błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. 13 czerwca kończy się ten szczególny na nas rok, ale kulminacyjnym akcentem tego wydarzenia będzie Ogólnopolskie Spotkanie Modlitewne Czcicieli Bł. Edmunda Bojanowskiego na Jasnej Górze, na które wszystkich parafian zapraszamy w sobotę, 25 czerwca 2022 r. Będziemy razem modlić się o kanonizację bł. Edmunda i powierzać intencje, które nosimy w sercach. Zachęcamy również do oglądania transmisji tego wydarzenia w Telewizji Trwam”. Podpisała – s. Maksymilla Pliszka Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP
 10. W związku z tym zaproszeniem s. Generalnej, organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę, 25 czerwca (sobota) br. Prosimy o zapisywanie się chętnych już od dzisiaj w zakrystii.
 11. Jak zawsze w niedzielę, możemy nabyć prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach przy wyjściu z kościoła znajdziemy do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 12. W nowym tygodniu życzymy wszystkim Drogim Parafianom mocy Ducha Świętego, w codziennym wypełnianiu woli Bożej.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...