Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy 12 czerwca 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Trójcy Świętej, która dla naszej parafii jest uroczystością Odpustową. Dziś każdy z nas może otrzymać odpust zupełny od kar doczesnych za grzechy, które wyznaliśmy w spowiedzi sakramentalnej. Dlatego serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania w czasie tej Mszy świętej. Zgodnie z tradycją odpustową, odprawimy dzisiaj Mszę św. w intencji naszych zmarłych parafian, w kaplicy cmentarnej o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy!
 2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy wspominać: w poniedziałek – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła; we wtorek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w czwartek św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Tych świętych będziemy prosić w nadchodzących dniach o orędownictwo za nami u Boga.
 3. W poniedziałek zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcowa o godz. 19.30. Po Mszy św. o godz. 20.00 wyruszymy z figurą Matki Bożej Fatimskiej i ze świecami w dłoniach w procesji wokół naszego kościoła.
 4. We wtorek zapraszamy kandydatów do Bierzmowania i ich najbliższych do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania o godz. 16.00.
 5. W środę ks. Biskup Ordynariusz udzieli naszej młodzieży z klas ósmych Sakramentu Bierzmowania o godz. 15.30. W tym tygodniu pamiętajmy przed Bogiem o młodych z naszej wspólnoty, aby nigdy w dorosłym życiu nie utracili żywego zjednoczenia z Duchem Świętym.
 6. W środę, w czasie Litanii do Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 17.30
  i podczas Nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz w czasie Mszy św., będziemy się modlić o szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Piasków przy drodze do Chmielnika, Borków, Kopanin, Węgleńca, Ludwinowa, Łączyna Dużego i Łączyna Małego i Diamentu.
 7. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Bożym Ciałem. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 wyruszymy w procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta do czterech ołtarzy. Prosimy poszczególne wspólnoty parafialne o przystrojenie ołtarzy.

*Pierwszy ołtarz – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Effatha”

* Drugi ołtarz – Apostolat Maryjny

 *Trzeci ołtarz – wspólnota Kościoła Domowego

 *Czwarty ołtarz – Róże Różańcowe i Siostry Zakonne

Prosimy o pomoc w zorganizowaniu procesji Bożego Ciała. Zapraszamy asystę mężczyzn do  niesienia baldachimu, chorągwi i sztandarów. Panie prosimy o zabranie figurki Matki Bożej Fatimskiej, feretronów i różańca. Młodzież prosimy o niesienie symboli eucharystycznych, a dzieci o sypanie kwiatów. Po zakończeniu procesji, ok 12.00 będzie sprawowana Msza św. dla tych, którzy dołączyli się tylko do procesji,
a nie byli wcześniej na Eucharystii. Dzieci do  sypania kwiatów zapraszamy na próbę w poniedziałek i we wtorek o godz. 18.30. Podczas oktawy Bożego Ciała, po nabożeństwie majowym o godz. 17:30 będzie się odbywała procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła i zakończy się mszą św. o godz. 18.00.

 1. W piątek wczesnym rankiem o godz. 3.00, wyruszy pielgrzymka go Gietrzwałdu i św. Lipki. Zbiórka pielgrzymów przy ołtarzy polowym.
 2. W piątek odprawimy Mszę św. w intencji dobroczyńców naszej parafii, a po jej zakończeniu, będziemy się modlić w ich intencji śpiewem Koronki do Miłosierdzia Bożego.
 3. W sobotę – 18 – czerwca odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych
  w Wiślicy. Zapraszamy młodych z naszej parafii do wspólnego wyjazdu na to spotkanie. Zapisy w zakrystii.
 4. Wraz s siostrami posługującymi w naszej parafii organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę 25 czerwca 2022 r. (sobota). Chętnych prosimy o zapisywanie się
  w zakrystii.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Festyn Rodzinny. Od 15.00 dzieci będą mogły skorzystać z różnych darmowych atrakcji np. dmuchańców, ścianki wspinaczkowej czy malowania twarzy. Szczegóły na plakacie w gablocie. W związku z festynem prowadzimy zbiórkę przedmiotów na loterię, a Koła Gospodyń Wiejskich i wszystkich chętnych prosimy o upieczenie i dostarczenie ciast w niedzielę 19 czerwca rano. Chętnych, którzy w ten sposób chcą zaangażować się w organizację festynu prosimy o zapisanie się w zakrystii.
 6. Wspólnota Misyjna – Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej zaprasza na spotkanie modlitewne w salce parafialnej 19 czerwca br, o godz. 16.00
 7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
  W koszykach przy wyjściu z kościoła leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 8. Wszystkich Drogich Parafian polecamy opiece Trójcy Najświętszej i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Otwórzmy teraz serca na dar odpustu zupełnego, czyli darowania kar za grzechy zgładzone w sakramencie Pokuty
  i Pojednania. Będąc w stanie łaski uświęcającej po przyjęciu Komunii Świętej, przeprośmy Boga za każdy grzech. Wzbudźmy w sobie pragnienie życia bez najmniejszego grzechu i odmówmy modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...