Ogłoszenia parafialne

XII Niedziela Zwykła 19 czerwca 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Od 9 czerwca, w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, rozpoczęliśmy świętowanie III Kongresu Eucharystycznego Diecezji Kieleckiej, a więc Eucharystii, jako tajemnicy Chrystusa żyjącego i działającego w Kościele. Czynimy to w duchu jego przewodniego hasła: „Mocą Chrystusa Eucharystycznego jesteś świadkiem wiary”. Kongres Eucharystyczny, to przede wszystkim na różne sposoby wyrażana wiara i miłość do Chrystusa, obecnego w Najświętszej Eucharystii. Jest też naszą odpowiedzią na Dar Największy, jaki mógł nam dać. Kongres to także czas na to, aby pogłębić naszą duchowość i pobożność eucharystyczną. Głównym świętem, Statio Orbis, Trzeciego Kongresu Eucharystycznego w naszej diecezji była Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Świętowanie tajemnicy obecności Chrystusa w Eucharystii, która jest mocą uzdalniającą nas do bycia radosnymi świadkami wiary oraz klimat III Kongresu Eucharystycznego przedłużamy w oktawie Bożego Ciała przez codzienną procesję i adorację Najświętszego Sakramentu. Dopełnieniem kongresowego świętowania będzie Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa i Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Te dwa Serca objawiają miłość Boga, czytelną w przebitym i wciąż otwartym Sercu Jezusa i w Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Miłość ta nieustannie nas ogarnia w Eucharystii, a Maryja, Niewiasta Eucharystii, uczy nas przyjmowania i adorowania Eucharystii. W związku z tym chcemy zaproponować wszystkim parafianom i serdecznie zaprosić do udziału w indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Od dziś do soboty, od godz. 15.00 do 17.30 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i adoracja w ciszy.
 1. Dziękujemy serdecznie za piękne przystrojenie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała Wspólnotom z naszej parafii: Odnowie w Duchu Świętym „Effhata”; Apostolatowi Maryjnemu; Domowemu Kościołowi, Różom Żywego Różańca i Siostrom Służebniczkom. Trwa Oktawa Bożego Ciała aż do najbliższego czwartku, która szczególnie zaznacza się tym, że po zakończeniu Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30, idziemy w procesji eucharystycznej wokół kościoła, oddając cześć i uwielbienie Jezusowi Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. We wszystkie dni Oktawy prosimy o pomoc w zorganizowaniu procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i inne, prosimy o sypanie kwiatów w czasie procesji. Znajdźmy czas i przyjdźmy do naszej świątyni, aby prosić Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin! Dziś procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 12.00.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 Wspólnota Misyjna Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej zaprasza na spotkanie modlitewne w salce parafialnej. Również dzisiaj od godz. 15.00 zapraszamy na Parafialny Festyn Rodzinny. Wśród atrakcji proponujemy: gry i zabawy dla dzieci (dmuchańce, ścianki wspinaczkowe, malowanie twarzy), występy artystyczne (m. in. artyści z Ukrainy, dzieci ze SP Nr 2 i z Ogniska Wychowawczego Caritas, zespół Siennioki), konkursy z nagrodami i inne. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 1. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 2. W środę zapraszamy do wspólnej modlitwy ministrantów oraz ich rodziców i najbliższych. W intencji Służby Ołtarza odprawimy Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17.30 oraz Mszę św. o godz. 18.00, po której nastąpi spotkanie w salkach parafialnych. Prosimy też chłopców po Pierwszej Komunii świętej o dołączenie do grona ministrantów.
 3. W czwartek przypada UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA. Pół roku przed narodzeniem Chrystusa czcimy narodzenie św. Jana Chrzciciela, który poprzedził przyjście Chrystusa i ukazał Go ludowi. W tym dniu nastąpi uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo czerwcowe a po nim Mszę świętą o godz. 18.00. Po jej zakończeniu weźmiemy udział w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Poświęcimy także wianki zrobione z kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy i darów Bożych służących ludziom i wszystkim stworzeniom na świecie.

Bardzo prosimy o przystrojenie ołtarzy na zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek przez następujące grupy parafialne:

* Pierwszy ołtarz – Katecheci i Krąg Biblijny – przy wschodniej stronie muru kościelnego.
* Drugi ołtarz – Wspólnota Misyjna i Czciciele Miłosierdzia Bożego – przy figurze Matki Bożej.
* Trzeci ołtarz – Rycerze św. Jana Pawła II – przy figurze św. Jana Pawła II, przy dzwonnicy.
* Czwarty ołtarz – Młodzież z Ministrantami, pod kierunkiem ks. Przemysława – przy ołtarzu polowym na parkingu.

Również w czwartek obchodzimy DZIEŃ OJCA. Pamiętajmy o modlitewnym wsparciu naszych ziemskich ojców. Ten dzień, to także okazja, by szczególnie mocno podziękować Bogu za Jego ojcowską miłość.

 1. W piątek przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Rozważymy w niej miłość, jaką Bóg obdarzył człowieka w Jezusie Chrystusie, a której symbolem jest serce Jezusowe. Zapraszamy wszystkich Parafian w piątek na Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17.30, procesję eucharystyczną i Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy modlić się w intencji s. Danuty, obchodzącej w tym dniu swoje imieniny. Już dziś prosimy o modlitwę w intencji naszej Siostry Zakrystianki. Ze względu na przypadającą uroczystość, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek kończy się rok szkolny. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, pracowników szkół i rodziców na Mszę św. dziękczynną o godz. 8.00, podczas której poprosimy również o Boże błogosławieństwo na czas wakacji.
 1. W sobotę, we wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową, która poprzedzi Mszę św., w której ofiarujemy Niepokalanemu sercu Maryi rodziny w naszej parafii. Także w sobotę wyruszy pielgrzymka do Częstochowy na Ogólnopolskie Spotkanie Modlitewne Czcicieli Bł. Edmunda Bojanowskiego. Wyjazd o godz. 8.30 z parkingu. Zbiórka przy ołtarzu polowym.
 1. W środę, 15 czerwca w naszej wspólnocie parafialnej 98 osób przystąpiło do sakramentu Bierzmowania. Dziękujemy katechetom, panu organiście Damianowi, siostrze zakrystiance Danucie i ks. Przemysławowi za przygotowanie tej uroczystości. W szczególny sposób dziękujemy rodzicom bierzmowanej młodzieży za wielomiesięczne zaangażowanie i współpracę w przygotowaniu kandydatów. Dziękujemy za przekazane na potrzeby parafii obrusy, świece ołtarzowe, nagłośnienie przenośne. Dziękujemy także za przygotowanie i posprzątanie kościoła. Przede wszystkim dziękujemy Panu Bogu za łaskę sakramentu Bierzmowania i zapraszamy wszystkich rodziców i młodzież bierzmowaną na Mszę św. dziękczynną za łaski Ducha Świętego, w niedzielę 26 czerwca o godz. 15.00.
 2. W miniony piątek, 54-osobowa grupa pielgrzymów z naszej parafii nawiedziła sanktuaria w Gietrzwałdzie i Świętej Lipce. Zapraszamy pielgrzymów na Mszę św. dziękczynną 22 czerwca o godz. 18.00. Jednocześnie dziękujemy uczestnikom pielgrzymki za złożoną ofiarę w wysokości 470 zł na relikwiarz bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Mamy do dyspozycji: tygodniki - „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci oraz dwumiesięcznik - „Miłujcie się. Szczególnie polecamy wydanie specjalne Gościa Niedzielnego „GOŚĆ EXTRA” poświęcony cudom eucharystycznym w cenie 12 zł. W koszykach przy wyjściu z kościoła leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 4. Wszystkich Drogich Parafian polecamy opiece Trójcy Najświętszej i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...