Ogłoszenia parafialne

XIII Niedziela Zwykła 26 czerwca 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. W zeszłą niedzielę odbył się przy naszym kościele Rodzinny Festyn Parafialny. Dziękujemy wszystkim za udział. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Burmistrza Jędrzejowa Pana Marcina Piszczka, który objął Honorowy Patronat nad festynem i wsparł go materialnie. Wielkie podziękowanie składamy wielu osobom, firmom
  i instytucjom, bez pomocy których nie udałoby się zorganizować tego festynu. Panu Adamowi Puchrowiczowi dziękujemy za zbudowanie profesjonalnego nagłośnienia, a ks. Bartoszowi i Magdalenie Belickiej za piękne prowadzenie festynu. Szczególnie dziękujemy
  Damianowi, który był pomysłodawcą i głównym organizatorem Rodzinnego Festynu Parafialnego.
 2. Dziękujemy za przystrojenie ołtarzy na Oktawę Bożego Ciała następującym wspólnotom z naszej parafii: Katechetom i Kręgowi Biblijnemu, Wspólnocie Misyjnej i Czcicielom Bożego Miłosierdzia, Zakonowi Rycerzy św. Jana Pawła II, Młodzieży i Ministrantom. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w ośmiodniowych obchodach Bożego Ciała, niosącym baldachim, figury, feretrony, chorągwie. Dziękujemy dzieciom sypiącym kwiaty i ich mamom. Dziękujemy siostrom zakonnym, ministrantom i panu organiście. Dziękujemy Dyrektorowi Zarządu Dróg Powiatowych, Panu Piotrowi Kossakowskiemu, za dostarczenie brzozy do wystroju ołtarzy.
 3. Rozpoczął się okres wakacji dla dzieci i młodzieży oraz czas urlopów. Prosimy, by podczas wakacyjnego wypoczynku nie zaniedbać codziennej modlitwy, a w szczególności Mszy Świętej niedzielnej, która ożywia naszą wiarę i jest świętym obowiązkiem każdego z nas.
 4. W środę – 29 czerwca – przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00, podczas których szczególnie będziemy się modlić za następcę św. Piotra, papieża Franciszka, a ofiary złożone na tacę przekażemy do dyspozycji Ojca Świętego, jako tzw. „świętopietrze”.
 5. W piątek – 1 lipca – przypadają imieniny Księdza Biskupa Mariana Florczyka. W osobistej modlitwie tego dnia pamiętajmy
  o pasterzu – solenizancie, Biskupie Marianie.
 6. W piątek - pierwszy piątek miesiąca – zapraszamy do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej Sercu Jezusowemu za grzechy nasze i całego świata. Ze spowiedzi świętej będziemy mogli skorzystać w tym dniu rano w godz. 30 - 7.30 i po południu w godz. 17.00 - 18.30.
 7. W sobotę – pierwszą miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.30. Obchodzenie pięciu pierwszych sobót miesiąca, wynagradzające sprawiedliwości Bożej za grzechy przeciwko Najświętszej Matce Jezusa Chrystusa, związane jest z obietnicą wielu łask Bożych za Jej przyczyną.
 8. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się uroczyste wprowadzenie do naszej wspólnoty parafialnej relikwii bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, przez posługę ks. Biskupa Mariana Florczyka. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian szczególnie na tę Mszę św.
 9. Przed kościołem, u ministrantów i w zakrystii, możemy nabyć prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach przy wyjściu z kościoła leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 10. Wszystkich naszych Drogich Parafian polecamy
  w nadchodzącym tygodniu Trójcy Przenajświętszej a tym, którzy rozpoczynają wakacje, bądź urlopy, życzymy udanego odpoczynku pod opieką Bożej Opatrzności.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...