Ogłoszenia parafialne

XIX Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W sierpniu - miesiącu trzeźwości,  - pamiętajmy w modlitwach o wszystkich dotkniętych wielką tragedią alkoholizmu. Dajmy również dobry przykład życia bez alkoholu. Jeżeli ktoś z nas, przynajmniej do końca tego miesiąca, podejmie abstynencję od picia alkoholu, by taką ofiarą wybłagać pogrążonym w nałogu alkoholowym łaskę życia w trzeźwości, to prosimy, aby zapisał swoje nazwisko w „Księdze Abstynencji”, która leży pod ambonką.
 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: w poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera; we wtorek - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy; w środę - święto  św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;  w czwartek - wspomnienie św. Klary, dziewicy;. Tym świętym polecamy w tym tygodniu nasze życie, prosząc ich o wstawiennictwo za nami u Boga.

 

 1. W środę przyjdzie przed wieczorem do naszej parafii Piesza Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska. Pielgrzymi proszą o możliwość przenocowania w naszych domach. Poszukujemy noclegów dla 120 osób. Do dzisiaj w zakrystii zapiało się kilka rodzin, oferując nocleg dla 15 osób. Bardzo prosimy o zgłoszenia w zakrystii kolejnych rodzin, które otworzą swoje domy dla naszych sióstr i braci w drodze do Pani Jasnogórskiej. Na początku tygodnia kwatermistrzowie będą też pukać do naszych domów, pytając możliwość przyjęcia pielgrzymów. Okażmy wtedy chrześcijańską dobroć. Około godz. 20.00 pielgrzymi zapraszają wszystkich parafian do naszej świątyni na Apel Jasnogórski.

 

 1. W sobotę – 13 sierpnia – zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je o godz. 19.30 modlitwą różańcową.
  O godz. 20.00 odprawimy Mszę św., po której wyruszymy z procesją fatimską – ze świecami – wokół naszego kościoła. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie ku czci Matki Bożej.

 

 1. Pozostajemy w duchowej łączności z Kielecką Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Przez orędownictwo Pani Jasnogórskiej polecamy Opatrzności Bożej Ks. Bpa Ordynariusza Jana Piotrowskiego, naszego ks. wikariusza Damiana, który jest przewodnikiem jednej z grup, oraz wszystkich jej uczestników, którzy niosą na Jasną Górę nasze intencje modlitewne. Zachęcamy do zapisania się w zakrystii na liście duchowych pielgrzymów, którzy w szczególny sposób wspierają modlitewnie pielgrzymów wędrujących na Jasną Górę. Pielgrzymi z Grupy Duchowej mogą podać przy zapisie swoje osobiste intencje, które podejmą w modlitwie pielgrzymi idący do Pani Jasnogórskiej. Przekażemy je ks. Michałowi Bierońskiemu, który jest opiekunem Grupy Duchowej.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu
  z kościoła mamy do dyspozycji tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się!” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach znajdziemy do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.

 

 1. W nowym tygodniu wszystkim naszym drogim parafianom
  i miłym gościom życzymy opieki Bożej.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...