Ogłoszenia parafialne

XXIV Niedziela Zwykła 11 września 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Komunika Biskupa kieleckiego

 

Drodzy Diecezjanie.

Od dnia 24 lutego br. jesteśmy wstrząśnięci trwającą wojną na Ukrainie, która niesie ze sobą wiele cierpień, ludzkich dramatów i śmierci. W tej całej sytuacji jakże bardzo aktualne
i wymowne staje się wezwanie Pana Jezusa: „Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi” (Mt 5,9). Jako Diecezja Kielecka włączamy się
w inicjatywę Dnia Modlitwy o pokój na Ukrainie, zaproponowaną przez Radę Konferencji Episkopatów Europy, który będziemy przeżywać dnia 14 września 2022 r.
w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

         Celem tego dnia jest nasze wsparcie duchowe dla walczących o wolność
i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie.

         Proszę, aby 14 września 2022 r. w naszych świątyniach, domach zakonnych oraz
w zaciszu domowego ogniska rozbrzmiewało błagalne wołanie do Boga o dar i łaskę pokoju na Ukrainie.

Czcigodnych Księży Proboszczów proszę, aby w parafiach zorganizowali według swojego uznania dowolną formę modlitwy, którą może być Msza Święta, adoracja eucharystyczna, albo inne nabożeństwo, w tym modlitwa różańcowa. Ufajmy, że wspólna modlitwa wyjedna dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy i będzie jednym z wyrazów solidarności Europy z narodem ukraińskim.

 

Wszystkim Wam podejmującym dzieło modlitwy o pokój z serca błogosławię.

Wasz Biskup

† Jan Piotrowski

 

 1. We wtorek 13 września br. zapraszamy serdecznie wszystkich parafian na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je o godz. 19.30 modlitwą różańcową, o którą prosiła Matka Boża
  w Fatimie. O godz. 20.00 będzie sprawowana Msza św., w której polecimy Miłosierdziu Bożemu, w 5 rocz. śmierci, śp. Księdza Biskupa Kazimierza Ryczana. Po Eucharystii wyruszymy ze świecami w procesji fatimskiej wokół naszego kościoła.
 2. W środę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W odpowiedzi na prośbę Księdza Biskupa Ordynariusza zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy o sprawiedliwy pokój na Ukrainie. W tej intencji o godz. 15.00 odprawimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, po której będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Po jej zakończeniu o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, którą odprawimy przy stacjach w murze wokół naszego kościoła. O godz. 18.00 będziemy sprawować Mszę św. z prośbą o pokój na Ukrainie.
 3. W czwartek Kościół wspomina w liturgii Najświętszą Maryję Pannę Bolesną, która jest patronką Podlaszcza, Ignacówek i Cegły. Stąd też w kaplicy w Podlaszczu będzie Msza św.
  odpustowa o godz. 18.00 w intencji wszystkich mieszkańców tych miejscowości.
 4. W piątek będziemy się modlić w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszej parafii, za których ofiarujemy Mszę św. o godz. 18.00. Po Eucharystii odmówimy także w ich intencji Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy uczniów klas VIII i ich rodziców na Mszę św. o godz. 12.00. Będzie to pierwsze spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania. Obecność jest konieczna. Kandydaci do Bierzmowania proszeni są o odebranie już dziś
  w zakrystii formularza zgłoszeniowego.
 6. W niedzielę 18 września o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie modlitewne Przyjaciół Misji – Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 7. Pozostało jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę 24 września br. do Kodnia i Pratulina. Można zapisać się w zakrystii.
 8. Zapraszamy do wzięcia udziału w Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym. Pielgrzymi rozpoczną wędrówkę przy wybranym kościele w Górach Świętokrzyskich, by wspólnie spotkać się na Świętym Krzyżu. W tym rajdzie pielgrzymkowym od lat uczestniczą dzieci, młodzież
  i starsi. Wspólne wędrowanie jest potwierdzeniem umiłowania Krzyża Świętego, wiary w Boga, miłości do człowieka i Ojczyzny, oraz wyrazem podziwu dla piękna naszych Gór Świętokrzyskich. Chęć udziału w tym wydarzeniu prosimy zgłosić w zakrystii. Grupą pielgrzymkową zaopiekuje się ks. Adam.
 9. Serdecznie zapraszamy do przeżycia niezwykłej parafialnej pielgrzymki do źródeł naszej wiary - do Ziemi Świętej, w dniach od 4 -11 lutego 2023 (ferie zimowe). Odwiedzimy miejsca, które naznaczone są obecnością Pana Jezusa, m.in. Betlejem, Nazaret, Jerozolimę, Górę Oliwną, Bazylikę Grobu Pańskiego, Jezioro Galilejskie czy Morze Martwe. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się w gablotach przed kościołem i w zakrystii. Więcej informacji
  u ks. Damiana.
 10. Od jutra będzie można zamówić msze św. na przyszły rok. Przy zamawianiu więcej Mszy św. prosimy, by część wyznaczać na godzinny poranne w tygodniu, część na wieczorne i część na niedziele. Musimy mieć też wzgląd na innych ludzi, którzy chcą zamówić w niedzielę, czy
  w tygodniu po południu intencje rocznicowe, albo jubileuszowe. Prosimy o poczucie solidarności z innymi pod tym względem.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się!” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach znajdziemy do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 12. Wszystkich naszych drogich Parafian polecamy Bożej Opatrzności i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...