Ogłoszenia parafialne

XIV Niedziela Zwykła 09 lipca 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła czcimy następujących świętych: we wtorek – Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; w środę – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w czwartek – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w sobotę - św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
 2. W czwartek - 13 lipca - serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je o godz. 19.30 modlitwą różańcową. O godz. 20.00 odprawimy Mszę św., po której wyruszymy z procesją fatimską – ze świecami –  wokół naszego kościoła. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie ku czci Matki Bożej.
 3. „Roczki”, czyli Msza Święta w intencji dzieci i młodzieży przeżywających swoje kolejne rocznice urodzin w lipcu, zostanie odprawiona za tydzień w niedzielę o godz. 10.30. Zachęcamy rodziców i bliskich do zamawiania intencji w zakrystii.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci”.
 5. Za miesiąc - 10 sierpnia (czwartek) - zatrzymają się w naszej parafii pielgrzymi z Pieszej Pielgrzymki Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę. Organizatorzy proszą o przyjęcie pielgrzymów na nocleg do domów. Okażmy chrześcijańską gościnność dla strudzonych sióstr i braci pielgrzymkowych. Bardzo prosimy, aby zgłosić w zakrystii chęć przyjęcia pątników, podając adres i ilość osób. Okażmy serce tym, którzy doznawszy naszej życzliwości, poniosą nasze intencje na Jasną Górę.
 6. Ze względu na małe zainteresowanie ubraniami używanymi został zamknięty punkt
  w naszej parafii z taką odzieżą. Prosimy, aby nie przynosić już więcej odzieży używanej do Caritasu oraz przed drzwi budynku przy dzwonnicy.
 7. Wszystkich naszych drogich Parafian i Gości polecamy opiece Trójcy Przenajświętszej
  i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu!
 8. Komunikat Biskupa Kieleckiego: Drodzy Diecezjanie! Przed wiekami, na drodze od Bazyliki Katedralnej w Kielcach do wzgórza dawnego klasztoru Ojców Bernardynów na Karczówce, wzniesione zostały stacje Drogi Krzyżowej. Do dnia dzisiejszego wiele osób w tym miejscu rozważa mękę Chrystusa. Dla kielczan jest to szczególne miejsce kultu i historii. Niestety, 3 lipca br., nieznani sprawcy dokonali zniszczenia jednej
  z kamiennych stacji Drogi Krzyżowej, umiejscowionej w centrum Kielc. Na stacji Drogi Krzyżowej umieszczone zostały satanistyczne symbole, a sama figura Chrystusa pomalowana została czerwoną farbą.
  Z ubolewaniem patrzymy na akt wandalizmu, który dokonał się w ostatnich dniach. Jako ludzie wierzący doznajemy dziś obrazy naszych uczuć religijnych, smutku, zażenowania i poczucia naruszenia godności. Niemniej jednak prosimy Boga, by okazał miłosierdzie sprawcom tego czynu. Zwracam się do wszystkich Diecezjan o dar modlitwy, by nigdy nie dochodziło do takich sytuacji. Niech Matka Boża Łaskawa Kielecka ma nas wszystkich w Swojej opiece. Proszę, by w niedzielę 9 lipca br. we wszystkich parafiach po każdej Mszy św. odczytać niniejszy komunikat oraz przed Najświętszym Sakramentem odśpiewać suplikacje. Niech Męka Jezusa Chrystusa i dar Jego Miłosierdzia, wysłużony na krzyżu stanie się udziałem wszystkich mieszkańców naszej diecezji. Z darem pasterskiego Błogosławieństwa. Wasz Biskup † Jan Piotrowski

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...